Sanki Portekiz Milli Takımı!

Quaresma'nın yanına ara transferde vatandaşları Fernandes, Almeida ve Simao'yu takviye eden Kartal, en fazla Portekizli yabancıya sahip kulüp oldu

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Beşiktaş'ta Portekiz rüzgarı esiyor. Sezon başında İnter'den Ricardo Quaresma'yı renklerine bağlayan siyah-beyazlılar, Portekizli avına devre arasında da devam etti. Kartal Valencia'dan Fernandes ile Atletico Madrid'den Simao'nun ardından önceki akşam Werder Bremen'den Hugo Almeida'nın transferini de bitirdi. Böylece Beşiktaş'taki Portekizli milli oyuncu sayısı 4'e çıktı ve siyah-beyazlılar dünyada en fazla Portekizli yabancı futbolcuya sahip takım oldu. Siyah-beyazlıları kadrolarında 3'er Portekizli futbolcu bulunduran dünya devleri Real Madrid (Ronaldo, Pepe, Carvalho), Chelsea (Bosingwa, Ferreira, Hilario) ve Rus kulübü Zenit (Bruno Alves, Meira, Danny) takip ediyor.

BEŞİKTAŞ'TA DİL SORUNU YOK
Türk pasaportuna sahip Brezilya asıllı Aurelio ve Nobre ile Bobo da Portekizce konuşan takımdaki diğer isimler. İspanyolca bilen Guti ve teknik direktör Schuster de bu 7 isimle anlaşmakta hiç zorluk çekmeyecek.


BUGÜN NELER OLDU