Seferberlik emri

Aziz Yıldırım, tatildeki tüm yerli futbolcuları arayarak, kesin talimat verdi: "Derhal İstanbul'a dönün, hocanızın verdiği bireysel programı Samandıra'da uygulayın..."

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Şampiyonlar Ligi hayaline ön eleme turunda İsviçre temsilcisi Young Boys'un çelmesi ile veda eden, Yunan takımı PAOK'un darbesi ile Avrupa arenasından silinen, Ziraat Türkiye Kupası'nda devam etme şansını mucizelere bırakan ve Süper Lig'in ilk yarısında ortaya koyduğu performans ile düş kırıklığı yaratan Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım, sürpriz bir operasyona imza attı. Sarı-lacivertlilerin kötü günlerinde nev-i şahsına münhasır hamleleri ile gündem olan ve adı 'Aziz-silin'e çıkan Aziz Yıldırım, yine duruma el koyarak, devre arası tatilindeki tüm Türk futbolcuları İstanbul'a çağırdı. Önce futbolcuların tatil programlarını inceleyen Fenerbahçe Başkanı, teknik direktör Aykut Kocaman'ın öğrencilerine verdiği özel bir çalışma programı olduğunu da öğrenince düğmeye bastı. Tek tek tüm yerli futbolculara telefon açan Yıldırım, sert bir dille, "Tatil yapacak durumumuz yok. Herkesin işe dört elle sarılması lazım. Derhal İstanbul'a geri dönmenizi istiyorum. Tatilinizi İstanbul'da geçirin ve teknik direktörünüzün sizlere verdiği programı Samandıra Tesisleri'nde uygulayın" komutunu verdi ve adeta seferberlik ilan etti.

DÖNÜŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Yıldırım'ın sert çıkışı sonrası birçoğu ailelerinin yanında olan Fenerbahçe'nin tüm yerli isimleri İstanbul'a dönüş yoluna girdiler. Sarı-lacivertli futbolcular, devre arası kamp programı uyarınca 4 Ocak'ta takım olarak start verecekleri top başına kadar İstanbul'da kalacaklar ve Aykut Kocaman'ın kendilerine verdiği bireysel programı Samandıra Tesisleri'nde uygulayacaklar.

BUGÜN NELER OLDU