Tarihin en büyük transferini yaptı

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 25.12.2010 15:28 ABONE OL
Kimi "Beşiktaş bu 3 transferle şampiyon olur" kimi "Avrupa'da çok iş yapar" kimi de "bunlar takıma alışana kadar sezon biter" dedi. İşte Beşiktaş forması giymiş isimlerin sabah.com.tr'ye 3 Portekizli için yaptıkları özel açıklamalar.

METİN TEKİN
"Çok zengin bir kadro kuruldu. Şimdi sıra performansa geldi. Performansa bakmak lazım, 14 puanlık farkı kapatmak böyle bir kadro ile bile mümkün olmayabilir. Çünkü Trabzonspor'un da kaybetmesi lazım. Ama dediğim gibi Beşiktaş harika transferler yaptı bundan sonra iş teknik direktör Schuster'e düşüyor."

SİNAN ENGİN
"Beşiktaş müthiş transferler yaptı. Eğer Schuster bu transferleri iyi bir takıma çevirirse, Trabzonspor'un ikinci yarıdaki en büyük rakibi Beşiktaş olur. 14 puanlık farkı kapatır ve şampiyon olur. Zira Beşiktaş tarihinin en büyük transferlerini yaptı."


MUSTAFA DOĞAN
"Beşiktaş Schuster'le birlikte başlayan kulüp politikasını değiştirdi, tamamen yıldızlara dönük, takım kalitesini arttırıcı transferler yapıyor. Hücum zenginliği olarak Türkiye'nin en iyisi oldular, sanırım Schuster önce hücum problemini çözüp sonra defansa bakacak. Almeida ve Simao için söylenecek bir söz yok ama eğer Fernandes sakatlık problemi yaşamazsa bu transferlerin içinde en iyisi bana göre o."

SAFFET SANCAKLI
"Devre arasında böylesine 3 büyük oyuncunun transferini gerçekleştirmek az buz iş değil o yüzden Beşiktaş yönetimini kutlamak gerek. Bu 3 futbolcu da Türkiye'de her takımın isteyeceği oyuncular ve çok büyük yıldızlar. Bunların hangisini kime versen, herkes üstüne atlar. Ama bu yarım sezonda bu transferler ne getirir bilmiyorum, bunlar geldik, yerleştik diyene kadar Mayıs gelir, o yüzden geleceğe dönük transferler olarak bakıyorum."

SANLI SARIALİOĞLU
"Çok iyi ve çok doğru transferler, eksik yerlere en doğru oyuncular alındı. Beşiktaş ikinci yarıda çok farklı olacak özellikle Avrupa'da büyük ses getirecek bir kadro kuruldu ve bana göre de başarılı olacaklardır. Ligde de ilk 3 için savaş vereceklerdir."

GÜVEN TANER
"Bu yıl hem alınan adamlar işe yaramakta hem de transferin mantığı yeterli olmakta. Cenk, Hilbert, Ersan, Aurelio, Guti, Quaresma ve Fatih bu sezon getirildiler. Fatih dışında fire yok. Demirören yönetimlerinin transfer isabet oranı çok çok düşüktü. Bu yıl nerede ise %90 tutmuşluk var. İşte buna dayanarak devre arası yatırımlarından da umutluyum. Fernandes, Simao ve Almeida gerekli yerlere devre arasında alınabilecek doğru adamlardı. Kimi diyor ki, "Avrupa Ligi'nde ikisi oynatılamayacak, neden alıyorlar?" Devre arasında olabilenin en iyisi alınır, unutmayalım."

BUGÜN NELER OLDU