UEFA açılımı

Türk antrenörlere Avrupa'da çalışma imkanı sağlayan Pro Lisans Güncelleme Kursu bir çok ünlü teknik adamın katılımıyla Antalya'da başladı

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Türkiye Futbol Federasyonu'nca gerçekleştirilen Pro Lisans Güncelleme Kursu Antalya'da başladı. Spor Toto Süper Lig ile Bank Asya 1. Ligi'nde görev yapan üst düzey teknik direktör için düzenlenen ve Türk teknik direktörlerin UEFA üyesi 53 ülkede görev almasının önünü açan Pro- Lisans Güncelleme kursuna Aykut Kocaman, Ertuğrul Sağlam, Rıza Çalımbay, Giray Bulak, Samet Aybaba, Hikmet Karaman, Mesut Bakkal, Abdullah Avcı ve SABAH Spor yazarı Rıdvan Dilmen gibi isimler katıldı. Kurs 4-5 Ocak'ta UEFA gözlemcilerinin de katılacağı sunum ile sonlanacak.

'AKREDİTASYONU TAMAMLIYORUZ'
Gerçekleştirilen kurs ile dünyada geçerliliği olan JIRA antrenör eğitim sistemine geçişin tamamlanacağını kaydeden TFF Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal, "Üçüncü ve son etaba başladık. Bu etap bitince JIRA üyeliğimiz de onaylanmış olacak. Dolayısıyla buradaki eğitimin amacı akreditasyonu tamamlamak" dedi. 1. ve 2. etab Ocak 2010'da yapılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU