3 Ocak'ta görüşürüz

Fenerbahçe'de adı sürekli gönderilecek futbolcular arasında geçen Cristian, eşinin ve çocuklarının da Türkiye'de mutlu olduğunu belirterek "Beni gönderenlere sesleniyorum: 3 Ocak'ta görüşürüz" dedi

Pazar 26.12.2010
Son Güncelleme: Pazar 26.12.2010
ABONE OL
Fenerbahçe'de geleceği tartışılan oyuncuyken, son haftalarda gösterdiği performansla teknik direktör Aykut Kocaman'ın beğenisini kazanan Cristian Baroni SABAH'a konuştu. Hakkındaki transfer spekülasyonlarına aldırmadığını belirten Brezilyalı oyuncu "İyi ya da kötü yapılan yorumları beni hiç ilgilendirmiyor, ben çıkar futbolumu oynarım, hiçbir şeyi dert etmem. Sezon başından beri 'Cristian gidiyor' diye haberler çıkıyor, ben onlara '3 Ocak'ta görüşürüz' diyorum. Fenerbahçe ile sözleşmem var ve ben burada sonuna kadar kalmak istiyorum. Hayatta benim için en önemli şey ailem ve onlar benim yanımda olduğu sürece, benim için dünyanın neresinde yaşadığımın önemi yok. Çünkü ben evimde mutlu olan biriyim. Evimin kapılarını kapattığım zaman hiçbir şey duymuyorum ve belki de bu yüzden eleştiriler, tepkiler beni hiç yaralamıyor. Kızım burada yuvaya gidiyor ve bir sürü arkadaşı oldu. Eşim de çok mutlu. İşte benim Türkiye'de kalmam için yeterli sebepler bunlar" dedi.

HÜCUM YÖNÜM DE ZENGİN AMA...
Cristian, oyunun hücum yönünde varlık gösteremediği eleştirilerine ise şu yanıtı verdi: "Sezon başında formsuzluğum nedeniyle oynayamadım fakat hocanın kararına saygı duydum ve çalışarak formamı sırtıma geçirdim. Taraftarlardan da maç sırasında çok tepki alıyorum farkındayım ama bu da beni negatif etkilemiyor. Çünkü ben Aykut hoca ne istiyorsa onu yapıyorum. Sahada kafama göre bir şey yapamam. İstanbul'daki ilk basın toplantımda kendimi tanıtırken, 'çok iyi şut çekerim' demiştim ve o sözlerimin arkasındayım. Ama hocam benim savunma yönümün ön plana çıkmasını istediği için atağa çok katkı sağlayamıyorum."

https://www.sabah.com.tr