Fizikten ikmale kalınca

Aziz Yıldırım'ın futbolcuları İstanbul'a çağırmasının nedeni ortaya çıktı: İlk yarıyı 3. sırada bitiren sarı-lacivertliler sadece ikinci yarılar baz alındığında ancak 12. sırada yer bulabiliyor

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 26.12.2010 ABONE OL
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tatildeki yerli futbolcuları "İzin yapacak durumumuz yok. Herkesin dört elle işe sarılması lazım" diyerek tek tek İstanbul'a çağırmasının ardında, takımın ikinci yarılarda yaşadığı fiziksel düşüş olduğu ortaya çıktı. Ligde ilk devreyi 33 puanla Trabzonspor ve Bursaspor'un ardından üçüncü sırada tamamlayan sarı-lacivertli takım, sadece maçların ikinci yarı skorları baz alındığındaysa ancak 21 puanla 12. sırada yer alabiliyor. Sarı-lacivertlilerin sezonun ilk yarısında oynadığı maçların özellikle ikinci devrelerinde futbolcuların yorulduğunu ve istenilen performansı sahaya yansıtamadığını gözlemleyen Aziz Yıldırım, sportif direktör ve teknik sorumlu Aykut Kocaman'ın da tatil öncesi yaptığı konuşmayı duyarak yerli futbolculara "İstanbul'a dönün" direktifini iletti. Aykut Kocaman'ın tatil öncesi oyuncularını toplayıp hepsine devre arasında yapacakları çalışmalarla ilgili tek tek rapor vererek "Sizden isteğim işinize profesyonel olarak yaklaşıp, kendinizi bırakmamanız. Zaten zaman içindeki performansınızla tatilde ne kadar çalıştığınız, verdiğimiz programları ne kadar özenle uyguladığınız bir bir ortaya çıkacak" dediği öğrenildi.

"İŞİNİZE SAHİP ÇIKIN"
Futbolcularına özellikle ikinci yarılardaki düşüşle ilgili serzenişte bulunan Kocaman "İlk devre iyi oynayarak öne geçip, ikinci yarı sıkıntıya soktuğumuz maçlar oldu. Özellikle kondisyon olarak istenilen seviyede olmadığımızı defalarca gördük. T e k n i k heyet olarak her biriniz için fiziki durumunuza göre özel progr a m l a r hazırladık. Bunları tatil boyunca titizlikle uygulayarak hazır şekilde devre arası kampına katılmanızı istiyorum" ifadesini kullandı.

SAMANDIRA TAKİP ALTINDA
Futbolculara "Sezon sonunda şampiyon olamazsak ben de dahil olmak üzere hepimiz bedelini öderiz. Bu bedeli ödemek istemiyorsanız hepiniz işinize sahip çıkın ve programlarınızı uygulayın" uyarısında bulunan Aykut Kocaman'ın bu sözlerine rağmen ipin ucunu baştan sıkı tutmak isteyen ve ligin ilk yarısında ikinci devrelerde yaşanan düşüşün tekrarlanmasını istemeyen başkan Aziz Yıldırım, yerli futbolcuları tek tek arayarak İstanbul'a dönmelerini istedi. Bu arada Aziz Yıldırım ve yönetimin de Samandıra'ya giriş çıkışları fark ettirmeden takip ettirdiği öğrenildi.


BUGÜN NELER OLDU