Az daha bırakıyordu

The Salt Lake City Tribüne gazetesi, Mehmet Okur'un basketbolu bırakma noktasına geldiğini ama pes etmeden çalışıp, sağlığına kavuştuğunu vurguladı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 27.12.2010 ABONE OL
NBA'deki milli basketbolcumuz Mehmet Okur'un sahalara dönüşünü mercek altına alan The Salt Lake City Tribunegazetesi, "Okur korkuları ve kuşkuları yenip eski formunu buluyor" başlıklı haberinde Memo'nun ne kadar zor bir dönem geçirdiği, hatta bir ara basketbolu bırakma aşamasına bile yaklaştığını yazdı. Aşil tendonu ameliyatından sonra rehabilitasyon dönemini dünyanın bu konuda en etkili yeri olarak gösterilen Elliott P3 tesislerinde geçiren Memo'nun ilk günlerini anlatan, tesis direktörü Marcus Elliott, "Aşil tendonu ameliyatlarından dönmek çok zordur. Çünkü tüm vücuttaki en güçlü tendonu koparmış oluyorsun. Memo'nun sol bacağında hiç güç kalmamıştı. Morali iyi değildi, Normalde çok esprili ve güler yüzlü birisi ama çok düşünceliydi. Kendine tekrar güvenmesini sağlamaya çalıştık. Hiç kimseye yüklenmediğimiz kadar ona yüklendik, çünkü sakatlığı gerçekten çok ciddiydi. Ama ne kadar çalışırsan çalış ki çok ciddi, çok disiplinli çalıştı, beynin bazı şeyleri kabullenmesi kolay olmuyor. Bu tür geri dönüşlerin mental yanı da önemli" dedi. Memo ise P3 sistemine inandıktan ve ona göre çalışmaya başladıktan beş ay sonra hem kendisine hem de bacağına güvendiğini belirtti. Memo, "Bunu anladıktan sonra kararlıydım. Eskisinden daha iyi geri dönecektim. Gerçekleri kabullendim ve geri adım atmadan çalıştım" dedi.

BARAJI 40
Çok iyi bir atlet olmadığından dolayı 40 yaşına kadar rahatlıkla oynayabileceğini açıklayan ve hedefinin de bu olduğunu belirten Memo, "Ben zaten çemberin üzerinde oynayan bir oyuncu değilim. Bundan sonra da farklı olmayacak, ama eskisinden daha iyi duruma geleceğime inanıyorum. Hep bunu hedefleyerek çalıştım" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU