Bulgar Mehmet temsil etti

Amatör maçlarda temsilci bulunmadığı için, olayları temsilci sıfatıyla genç milli takımlar için oyuncu izleyen 'Bulgar' lakaplı Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mehmet Hacıoğlu rapor etti

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 28.12.2010 ABONE OL
Galatasaray-Fenerbahçe U17 maçı öncesi, valiliğin karşılaşmada 3 polis görevlendirdiği, ancak güvenliğin yetersiz kalması nedeniyle olayların önüne geçilemediği öğrenildi. Gözlemci ve 4. hakemin bulunmadığı amatör karşılaşmalarda Federasyon temsilci de görevlendirmiyor. Futbol Genel Direktörlüğü Teknik Kadrosu'nda yer alan antrenörler, genç milli takımlar için bu maçları futbolcu seçmek için yerinde izliyor. Aynı zamanda bu antrenörler temsilci olarak da görev yapıyor. Bu karşılaşmanın temsilciliğini de Bulgar lakaplı eski Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Hacıoğlu yaptı. Mehmet Hacıoğlu ile maçın hakemi Onur Karabaş'ın raporlarında, büyük bir facia meydana geldiği, hatta can kaybı yaşanmamasının şans olduğu vurgulandı. Olayları çıkaranların büyük çoğunluğunun futbolcu yakını olduğuna dikkat çekildi. Raporlar, Amatör Futbol Disiplin Kurulu'nda görüşülecek. Kurul'un, Galatasaray'a en az 6 maç saha kapatma ve seyircisiz oynama cezası vermesi bekleniyor. Daha önceki benzer bir olay nedeniyle Galatasaray U17 takımının ligden ihracı da gündeme gelebilir.

İKİNCİ KEZ TATİL ETTİ
Galatasaray-Fenerbahçe U17 maçını devre arasında tatil eden hakem Onur Karabaş, 20 Kasım 2010 tarihinde Süper Amatör Küme'de oynanan Batı Trakya- Paşabahçe maçını da ilk yarıda çıkan olaylar nedeniyle tatil etmişti.

Ağaç yaşken eğilir
GALATASARAY ve Fenerbahçe'nin U17 takımları arasında oynanan maçta çıkan kavga 2009 yılında Arjantin'de yaşanan benzer bir olayı hatırlattı. Buenos Aires şehrinde G.Saray-Fenerbahçe gibi dünyanın en önemli ezeli rekabetlerinden birini yaşayan River Plate ve Boca Juniors'un altyapı takımları arasında Ağustos 2009'da oynanan maçta tekmeler havada uçuşmuş ve çocuk yaştaki futbolcular saha ortasında kavga etmişti. Boca'nın 2-1 kazandığı maçtan geriye kalan kareler ise "Ağaç yaşken eğilir" dedirtmişti!

BUGÜN NELER OLDU