Kobe'li ilk THY filmi

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 28.12.2010 20:59 ABONE OL
Türk Hava Yollarının (THY) ''Yeni Küresel Marka Tanıtım Elçisi'' olan Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA) efsanevi oyuncularından Kobe Bryant'ın THY ile ilgili ilk tanıtım çekimi yayınlandı.

THY'nin uluslararası marka bilinirliği çalışmaları çerçevesinde anlaşmaya vardığı ünlü basketbolcu Kobe Bryant'ın THY ile ilgili tanıtım çekimi, Facebook'ta yayınlandı. Bryant, mesajında, Türk Hava Yollarının tanıtım elçisi seçildiği için çok gururlu olduğunu belirterek, ''Türk Hava Yolları, 77 yıldır olağanüstü bir hizmet ve mükemmel yemekler sunuyor. Los Angeleslılar, bu Martta Türkiye'ye direkt uçuşların başlamasıyla bir yandan Türkiye'nin doğal güzellikleriyle tanışacak, bir yandan da tarihi zenginliğini keşfetme fırsatı bulacak'' dedi.

İKİ YILLIK ANLAŞMA


THY, uluslararası marka bilinirliği çalışmaları çerçevesinde basketbol dünyasının en değerli oyuncularından Kobe Bryant ile anlaşmış, ABD'nin Los Angeles şehrinde atılan imzaların ardından Kobe Bryant, iki yıl boyunca THY'nin başta ABD olmak üzere dünyadaki marka tanıtım elçisi olmuştu.
Kobe Bryant, THY'nin düzenleyeceği birçok organizasyonda ve halkla ilişkiler etkinliklerinde sevenleriyle sık sık bir araya gelerek, THY markasını tanıtacak.

KOBE BRYANT

THY'nin yeni küresel marka tanıtım elçisi olan Kobe Bryant'ın basketbol geçmişi başarılarla dolu. Son iki yıldır NBA finallerinin en değerli oyuncu seçilen Kobe, aynı zamanda 5 kez NBA şampiyonluğu yaşadı. Milyonlarca basketbolsevere ilham veren ünlü oyuncu, iki kez NBA sayı şampiyonu oldu ve ayrıca olimpiyat altın madalyası sahibi.
Kobe Bryant, Forbes dergisinin dünyanın en değerli 100 ünlü ismi endeksinde 14'üncü sırada yer alıyor. Her ne kadar basketboldaki mucizeleri ile tanınsa da tam bir futbol tutkunu olan Kobe Bryant, Barcelona futbol takımının sıkı taraftarlarından. Süper yıldız, basına yaptığı açıklamalarda sık sık Messi'ye olan hayranlığını dile getiriyor.

Kobe Bryant'ın rol alacağı THY reklam filmi, 2011 yılının ilk çeyreğinde ağırlıklı olarak Amerika ve Uzak Doğu ülkeleri olmak üzere global yayınlar ile 80'den fazla ülkede uluslararası televizyon kanallarında ve sinemalarda izleyiciyle buluşacak. Ayrıca, billboard, dergi, dijital ortam gibi birçok farklı mecrada da Türk Hava Yollarının reklamları yayınlanacak.

BUGÜN NELER OLDU