Müthiş makyaj

Fenerbahçe yönetimi, yeni yılda Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelecek taraftarlarına büyük rahatlık sağlayacak önemli değişiklikler yapacak

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 28.12.2010 ABONE OL
Galatasaray kavuşacağı Aslantepe için gün sayarken ezeli rakibi Fenerbahçe de, Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda taraftarlarına yeni hizmetler sunmaya hazırlanıyor. Her geçen gün daha da modernleşmesi için çalışmaların sürdüğü Saracoğlu için yönetim, 2011'de dört önemli hamleye hazırlanıyor. İşte bu yıl yapılması planlanan başlıca yenilikler.
Localar üst katlarda bulunduğu için orta yaşın üzerindeki taraftarlar, her maç yüksek merdivenlerde zorlanıyor. Migros kale arkasıyla Kapalı Tribünün birleştiği yerde yapımına başlanan yürüyen merdiven bir aya kadar hizmete girecek. Taraftarlar böylece Migros'un üzerinde yer alan terasa kolaylıkla çıkacak. Merdivenler 8 bin kişiyi 1.5 saatte taşıyabilecek. Maraton tribününe de gelecek sezon benzer yürüyen merdivenler yapılması planlanıyor.
Stadın bazı bölümlerindeki koltuklar 8 yıldır kullanılıyor. Özellikle Maraton Tribünü'nden başlayıp eskiyen koltuklar plastik-deri karışımı konforlu koltuklarla değiştirilecek.

REKLAM PANOLARI YENİLENECEK
Stadın etrafındaki reklam panolarının çokluğu ve düzensizliği görüntü kirliliğine neden oluyor. Stat yönetimi, iki dev ekran reklam bandı için sipariş verdi. Bu elektronik bantların iki ay içerisinde kulübe teslim edileceği ve önümüzdeki sezondan itibaren kullanımına başlanacakları belirtildi. Böylece Saracoğlu Stadı'nın dıştan görünümü de ayrı bir güzellik kazanacak.
Önümüzdeki sezondan itibaren Şükrü Saracoğlu Stadı'nda basın mensuplarına çeşitli kolaylıklar sağlanacak ve zaman zaman tribünlerle yaşanan sıkıntılar için de gereken önlemlerin alınacağı bir düzen sağlanacak.
.
DENİZ DERİNSU

BUGÜN NELER OLDU