Yapacakları belliydi!

Fenerbahçeli futbolcu Oğuz'un babası Metin Mataracı: "Taraftarların niyeti baştan belliydi. Polis talep etmeyerek hata yaptık."

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 28.12.2010 ABONE OL
U17 maçında darp edilen Fenerbahçeli futbolculardan Oğuz Mataracı'nın babası Metin Mataracı, yaşananları SABAH'a anlattı. Tophane Tayfun Spor Kulübü'nün yöneticiliğini de yapan baba Mataracı şunları söyledi:
17 yıldır altyapı maçı izliyorum. İlk kez bir genç maçında bu kadar organize olmuş taraftar gördüm. Tüm oyuncularımıza küfrettiler.
Fenerbahçe Marşı çalan telefonlarımızı bile sessize aldık. Ama bahane bulup saldıracakları belliydi. Tesiste bir güvenlik vardı.
Olaylarda Galatasaraylı, futbolcu, yönetici, teknik kadro ve tesis görevlilerinin suçu yok. Onların çabaları olmasa daha ileri boyuta gidebilirdi.
Aslında hata bizde. Gelen kişilerin artniyetli olduğu belliydi. Ve biz polis çağrılmasını talep edebilirdik.
Olayları bütünüyle Aziz Yıldırım, altyapı yöneticimiz Hüseyin Topbaş ve sorumlumuz Cemil Turan takip etti. Dereağzı bu konuda çok hassas. Maçta küfreden bir veli, bir daha çocuğunun maçını izleyemiyor.
Hukuki olarak Şekip Mosturoğlu, her girişimi yaptı. Galatasaray Başkanı Polat da onu arayarak üzüntüsünü dile getirmiş. Her konuda destek vereceğini söylemiş. Camiaların rol almadığı ama ezeli rekabete gölge düşüren bir olay yaşandı.

BUGÜN NELER OLDU