Bu kaleciye dikkat!

Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Hatayspor'un kalecisi Ömür Hacısalihoğlu, gözünü Trabzonspor'un Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, kalecilik dönemlerindeki rekoruna dikti.

Çarşamba 29.12.2010 15:15
Güncelleme: Çarşamba 29.12.2010 15:17
ABONE OL
Kalesindeki son golü, ligin 12. Haftasındaki Menemen Belediyespor karşılaşmasının 85. dakikasında gören Ömür, tam 5 maçtır kalesini gole kapattı. Başarılı performansı ile Avrupa'nın en az gol yiyen kalecisi durumunda bulunan genç Ömür, kendisi gibi Trabzonlu olan eski bir kaleci; şimdiki Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in rekoruna göz dikti.

Trabzon'da doğan her çocuk gibi Trabzonspor forması giymek istediğini belirten Ömür Hacısalihoğlu, başarısını takım oyununa bağladı. Takım olarak iyi savunma yapmanın başarıyı getirdiğini belirten Ömür, "Maç sırasında her dakikayı ayrı yaşıyorum. Takım arkadaşlarımı hata yapmamaları konusunda uyarıyorum. Takım olarak hücumu ve takım savunma kurgusunu yapmamız başarıyı getiriyor. Takımın başarısı da doğal olarak bana yansıyor" dedi.

13 maçta yediği dört golün üçünü yan toplardan ve karşılaşmaların uzatma dakikalarında yediğini belirten Ömür, maç sonrasında 2-0, 3-0 gibi skorlarla önde olmalarının azda olsa kendileri açısından rehavete neden olduğu öz eleştirisinde bulundu.

1 yıldır Hatayspor forması giyen Ömür'ü sezonun ilk dört karşılaşmasında kontenjana takıldığı için oynatamadıklarını belirten Hatayspor Kaleci Antrenörü Mehmet Coşar ise, ligin 5 haftasında as kalecinin kırmızı kart görmesinin ardından formayı giyen Ömür'ün formayı kaptığını belirterek başarısını çok çalışmasına bağladı.