Fener'e dünya yıldızı

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 29.12.2010 08:59 ABONE OL
Savunmanın solunda görev yapan isimlerden gerek Andre Santos gerekse Caner Erkin'den bir türlü istikrarlı şekilde verim alamayan Fenerbahçe, bu mevki için müthiş bir yıldızı gözüne kestirdi. Sarı-lacivertli ekipte gündeme gelen bu yıldız, 2010 Dünya Kupası'nda Uruguay'ın yarı final oynamasında büyük rolü bulunan Jorge Fucile'den başkası değil. Teknik direktör Aykut Kocaman'ın Taiwo ile birlikte sol beke düşündüğü iki isimden biri olan Fucile, savunmanın her iki kanadında da başarıyla görev yapabiliyor.

Takımı Porto'da sağ bek, Uruguay Milli Takımı'nda ise sol bek oynayan 26 yaşındaki futbolcu için Fenerbahçe temaslara başladı bile. Porto'nun bu oyuncuya karşılık 6 milyon euro talep ettiği öğrenilirken, sarı-lacivertli ekibin önerdiği rakam ise hem Fenerbahçe hem de Porto tarafından gizli tutuluyor. Öte yandan Fucile'nin transfer gündemine gelmesi en çok Lugano'yu sevindirdi.
Tecrübeli futbolcu, milli takımda kaptanlığını yaptığı Fucile için daha önce"Müthiş bir yetenek. Çok hırslı, çok teknik ve çok zeki" demişti.

BUGÜN NELER OLDU