Florya'da truva atı

G.Saray Başkanı Adnan Polat, U17 maçındaki olayların sorumlusu olan taraftarların bir ay önce tesislerin kapısında olay çıkartanlar olduğunu iddia etti ve "Provokasyon var. Bu işin peşini bırakmayacağım" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 29.12.2010 ABONE OL
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, geçtiğimiz pazar günü Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Galatasaray ve Fenerbahçe 17 Yaş Altı Takımları arasında oynanan maçta çıkan olayların ardında provokasyon olduğunu ileri sürdü. Lig TV'de Futbol Gündemi programına telefonla bağlanan Polat, "Ben bu işin içinde bir provokasyon seziyorum. Bu olayları çıkaranların, bir ay evvel tesislere gelen ve eylem yapan 15-20 kişinin arasında olduğunu bana ilettiler. Dolayısıyla burada sadece agresif ve sinirli bir taraftar profilinden farklı bir durum var. Fakat nedeni ne olursa olsun hiç kimsenin sahaya inip hangi formayı giyerse giysinler futbolculara el kaldırmaya hakkı yok." Polat sözlerine şöyle devam etti: "Florya'da meydana gelen olaylar bizi çok üzdü. Biz de 'Neden emniyet güçleri yok' diye itham edildik. Yıllardan beri değişik takımların sporcuları ve o sporcuların aileleri Florya'ya gelir ve maç yaparlar. Artık oradaki aileler birbirleriyle ahbap olmuşlardır. Hiçbir zaman da güvenlik güçlerine ihtiyaç duyulmamıştır. Bizim sporcularımız Fenerbahçe'ye ya da başka bir kulübün sahasına gittiği vakit aynı şekilde muamele görüyorlar. Bu işi yapanların cezalandırılmasını istiyoruz. Hukukçularımız da bu konuda savcılığa başvurdular. Saha içinde 16-17 yaşındaki çocukları dövenlerin peşini bırakmayacağım."

MAURO FORMİCA VE FLORO FLORES İDDİASI!
Bu arada Başkan Polat transferler için sır vermezken, Arjantin'de La Capital, G.Saray'ın Newell's Old Boys forması giyen 22 yaşındaki 10 numara Mauro Formica'nın peşinde olduğunu; İtalyan La Gazzetta Dello Sport ise Aslan'ın Udinese'li Floro Flores'i istediğini yazdı.

BUGÜN NELER OLDU