Kartal vurgun yapmış!

Beşiktaş Başkanı, Simao ve Almeida'yı sezon başında almayarak, çok karlı bir hamleye imza attıklarını belirtirken, Portekizli forvetin bonservisini bir fonun ödediğini itiraf etti

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 29.12.2010 ABONE OL
Ricardo Quaresma ve Guti Hernandez ile start verdiği kalburüstü yıldızları Beşiktaş'a kazandırma geleneğine, Manuel Fernandes, Simao Sabrosa ve Hugo Almeida hamleleri ile devam eden başkan Yıldırım Demirören, transferlerin perde arkasını anlattı ve yöneltilen eleştirilere cevap verdi. İşte NTVSpor'da yayınlanan '% 100 Futbol' programına konuk olan Demirören'in çarpıcı açıklamaları:
SEZON başında Simao için 5 milyon, Almeida için ise 6 milyon Euro istendi. Şimdi ise Simao'yu 900 bin Euro'ya aldık. Almeida'nın bonservisini ise 2 milyon Euro karşılığı bir fon aldı.
ALMEİDA'NIN bonservisi yüzde 100 Beşiktaş'tadır. Mukaveleye göre Almeida'ya 10 milyon Euro veya üstünde bir teklif gelmesi halinde bonservis bedelinin yüzde 55'i kulübe, yüzde 45'i anlaştığımız fona gidecek. Satmak istemezsek 3,5 milyon Euro'ya bu oyuncuyu tekrar alabiliriz. Beşiktaş ve Türk futbolu için önemli bir kapı açtık. Para vermeden oyuncu getirmek, para kazanarak satmak gibi. Fon bize sormadan Almeida'yı kesinlikle satamaz.
SİMAO'YU getirdiğimiz halde 'yaşlı' eleştirileri geliyor. Bunlar hala tartışılıyorsa, biz bir yere gelemeyiz.
QUARESMA'YI
7,5 milyon Euro'ya aldık ve 1,5 milyon Euro ödedik. Geri kalanını ise 3 seneye böldük. Quaresma için şu anda 20 milyon Euro'nun üzerinde teklifler geliyor, kabul etmiyoruz. Hatta sözleşmesini 2-3 sezon daha uzatma taraftarıyız.
GELECEK sezonun takımını kurduk. Eğer Bobo ve Ernst ile sözleşme imzalarsak gelecek yıl transfer yapmayı düşünmüyoruz. Bobo bizim çocuğumuz, anlaşacağımızı umuyorum.
BERND Schuster son transferlerden ve takımdan çok memnun. Bu sezon tabii ki şampiyonluğu kovalayacağız.
SİVOK bu sezonki en önemli sakatlığımız oldu. Bir an önce geri dönmesini bekliyoruz. Sözleşmesini uzatabiliriz.

BUGÜN NELER OLDU