Rüzgar gibi geçti

Ligde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın gerisinde kalan Efes Pilsen, Oyak Renault'yu farklı yenerek rakiplerine 'takipteyim' mesajı verdi

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 29.12.2010 ABONE OL
Karşılaşmaya hızlı giren Efes Pilsen, Roberts'ın bulduğu 13 sayıyla oyunun kontrolünü eline maçın hemen başında aldı ve ilk çeyreği 32-17 önde kapattı. İkinci çeyrekte Efes Pilsen maçı koparan oyununu ortaya koydu. Nachbar'ın skor yükünü çektiği bu bölümde, ev sahibi ekip Vujcic ve Ersin ile hücumda etkili olunca 38 sayılık farkla soyunma odasına gitti: 60-22. Lacivert beyazlılar bu periyotta rakibine sadece 5 sayı şansı verdi. Oyak Renault, üçüncü çeyrekte Waller ve Mays ile farkı azaltmaya çalışsa da Efes Pilsen Nachbar ve Sinan ile sayılar bulmaya devam etti ve final periyotuna 40 sayı önde girdi: 80-40.Son çeyrekte rahat oyununu sürdüren ev sahibi ekip mücadeleden 47 sayı farkla 101-54 galip ayrıldı.

EFES'TE HERKES ŞANS BULDU
Lacivert-beyazlılarda forma şansı bulan 10 oyuncu da topu rakip çemberden geçirmeyi başarırken, toplam altı oyuncu çift haneli sayılara ulaştı. Oyun alanının en skorer ismi ise 20 sayıyla Bursa temsilcisinin ABD'li oyuncusu Antabia Tay Waller oldu.
.

BUGÜN NELER OLDU