Galatasaray:2 Bordeaux:0

Sarı-kırmızılılar Avrupa'da 3 yıl arka arkaya karşılaştığı Fransız kulübüyle bu kez transfer arenasında kapıştı. Lucas Biglia ve Mauro Formica transferlerinde elini çabuk tutan Galatasaray, Bordeaux'yu saf dışı etti

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 30.12.2010 ABONE OL
Galatasaray'ın peşinde olduğu iki Arjantinli yıldıza Bordeaux kulübü de talip oldu; ancak sarı-kırmızılı kulüp elini çabuk tutunca Fransızları devre dışı bıraktı. Anderlecht'te forma giyen Lucas Biglia'yı isteyen Bordeaux yönetimi, Belçika kulübünden "Galatasaray'ın teklifi daha yüksek" cevabını aldı. Anderlecht Kulübü adına bir açıklama yapan Herman Van Holsbeeck, "Biglia, Arjantin Milli Takımı'nda forma giymek istiyor. Bunun için de niyeti düzenli olarak oynayabileceği bir kulübe gitmek. Yeni sözleşme önerimizi kabul etmedi. Ayrılması bizim ve onun açısından hayırlı olacak" derken, Arjantinli yıldızın menajerinin G.Saray ile anlaşma sağladığı öğrenildi.

FORMİCA'YA 3.5 MİLYON $
Beşiktaş'ın eski hocası Tigana'nın çalıştırdığı Bordeaux'ya ilk golü Biglia ile atan G.Saray, Fransızları Arjantin pazarında da devre dışı bıraktı. Rosario 3, Newell's Old Boys'un 10 numarası Mauro Formica'nın transferini G.Saray'ın bitirme noktasına geldiğini ve son detayları görüşmek üzere sarı- kırmızılı takımın yöneticilerinin Arjantin'e geleceğini duyurdu. Formica'nın menajeri Basualdo, Galatasaray'ın N.Old Boys'a 3.5 milyon dolar teklif ettiğini bir radyo programında açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU