Harçlık krizi

Uluslararası turnuvalarda şampiyonluklar kazanmış ve 2012 Olimpiyatları'nda madalya beklediğimiz sporculara 440 TL'lik olimpik harçlıkları, yönetmelik gereği 'yaşlı' diye verilmiyor

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 30.12.2010 ABONE OL
GSGM'nin 2012 Londra Olimpiyatları'nda madalya beklediğimiz sporculara ödemeyi kararlaştırdığı 440 liralık harçlık, yönetmeliğe konulan '24 yaşından büyük sporculara ödeme yapılmaz' maddesine takıldı. Bu durumda Nevin Yanıt, Bahri Tanrıkulu, Azize Tanrıkulu, Nazmi Avluca, Elvan Abeylegesse, Alemitu Bekele, Nurcan Taylan, Selçuk Çebi, Gülsüm Tatar, Şemsi Yaralı, Ramazan Şahin gibi olimpiyat, dünya ve avrupa şampiyonlukları bulunan ve Londra'da madalya alması muhtemel sporcular, yaşları 24'ten büyük diye bu yardımdan mahrum kaldılar.

PARADA PULDA GÖZLERİ YOK
TBMM Sporcu Komisyonu Başkanı, TMOK üyesi Şeref Eroğlu, "Londra'da madalya kazanacak olanlar yine bu yaşlı dedikleri sporculardır" diyerek uygulamanın yanlışlığını diye getirip, "Bu şampiyon sporcuların parada gözü yok. Ancak bu moral işidir. Benim tahminim, yönetmelik hazırlanırken sayın Genel Müdürümüzü yanlış yönlendirmişler. Bunlar şu anda faal ve yıllardır hep kürsüde yer almış sporcular. Sporun içinden gelmiş ve her zaman destek olmuş sayın bakanımız Faruk Nafiz Özak'ın da bu durumu düzelteceğine inanıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU