Polonya'dan iki kaplan

Trabzonspor, devre arası transferine hızlı bir giriş yaparak, üç yıl önce de çok istediği Wisla Krakowlu ikiz Brozek kardeşleri bitirdi

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 30.12.2010 ABONE OL
Trabzonspor üç yıllık özlemine nokta koydu ve 2007-2008 sezonu öncesi kadrosuna katmak istediği ancak yüksek bonservis bedellerine takıldığı Polonyalı ikiz kardeşler forvet Pawel Brozek ile sol kanatta oynayan kardeşi Piotr Brozek'in transferini bitirdi. Şenol Güneş'in geçtiğimiz günlerde yaptığı, "Forvete, orta sahaya ve sol kanada" oyuncu istiyorum açıklaması sonrası düğmeye basan Trabzonspor yönetimi adına iki gün önce Polonya'nın yolunu tutan Tuncay Bekiroğlu, çifte müjdeyi verdi. Glowacki'nin de devreye girmesi ile önce Wisla Krakow'un ikiz futbolcuları ile el sıkışan Bekiroğlu, Polonya kulübünü ise iki futbolcu için 4 milyon Euro bonservis bedeli karşılığı ikna etti. Bekiroğlu, hemen hem Liverpool'un forveti Jovanovic'in nabzını yoklamak hem de kızını görmek için İngiltere'de bulunan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i arayarak, iki oyuncunun transferinin bitirme noktasına geldiğini iletti ve onay istedi.
SADRİ ŞENER LONDRA'DAN POLONYA'YA GEÇTİ
Bekiroğlu'ndan aldığı haber üzerine Jovanovic için son bir kez şansını deneyen Şener, Sırp forvetin isteksiz tavırları üzerine Londra'dan Polonya'ya geçti. Bekiroğlu'na teşekkür ettikten sonra son kez Wisla Kratow ile masaya oturan Şener, Brozek kardeşlerin transferini kesinleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU