'Spor terörüne' rekor ceza

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 30.12.2010 09:56 ABONE OL
Tayland Futbol Federasyonu, ülke Süper Ligi'ne çıkma mücadelesi veren futbol takımı Nakhon Pathom FC'ye, ev sahipliği yaptığı maçta yaşanan güvenlik zafiyeti ve taraftarların rakip takım ve hakeme şiddet uygulamasından dolayı ceza yağdırdı. Nakhon Pathom FC iki yıl boyunca federasyon müsabakalarından men edilirken, olaylara karışan seyirciler hakkında polis devreye girdi.

Tayland Süper Ligi'ne çıkma mücadelesi veren takımlardan Nakhon Pathom FC ile ligde kalma arayışı içindeki Sri Saket FC arasında 26 Aralık'ta oynana play off maçı 0-0 neticelenmişti. Bu sonuçla lige çıkma ümitlerini büyük ölçüde yitiren ev sahibi Nakhon Pathom taraftarları sahaya girerek, rakip oyuncuları ve hakemi darp etti. Kamera görüntülerinde sahadaki bir seyircinin elindeki silahı havaya doğrulturken görülmesi üzerine güvenlik zafiyeti ön plana çıktı. Futbol Federasyonu tarafından dün neticelendirilen soruşturma neticesinde Nakhon Pathom FC iki yıl boyunca federasyon müsabakalarından men edilirken, olaylara karışan seyirciler hakkında polis devreye girdi. Kulübe ayrıca 160 bin baht (yaklaşık 8 bin TL) para cezası kesildi. İki yıllık cezanın bitiminden sonra da benzer bir olay yaşanırsa kulüp kapatılacak.

Soruşturmada görev alan Emniyet Amiri Amnuay Nimmano gelecek sezon içi stadyum girişlerine alkolmetreler yerleştirilerek, alkollü seyircileri stada almama şeklinde bir düşüncelerinin olduğunu da söyledi.

BUGÜN NELER OLDU