Mahalle takımı gibiler!

Yapılan transferleri eleştiren UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, "Mahallede oynanan futbolda 'toplama takım' tabiri vardı. Kim geliyor, kim gidiyor belli değil" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 31.12.2010 ABONE OL
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, yabancı oyuncu sayısının artırılmasını isteyen kulüpleri eleştirerek, "20 sene önce neyse şimdi de aynı. O zaman 3 artı 1 veya 3 artı 2 için Fenerbahçe Kulübü Başkanı ile anlaşamıyorduk. Şu anda takımlar 8-10 yabancı alıyor. Bunların 6'sı oynuyor. Takımın yarısından fazlası yabancı. Bizim zamanımızın iki misli. Mahallede oynanan futbolda 'toplama takım' tabiri vardı. Oraya döndü iş biraz. Kim geliyor, kim gidiyor belli değil" yorumunu yaptı. Erzik, transferdeki düzensizliğin hoşuna gitmediğini, futbolcuların kendi bindikleri dalı kestiğini de ifade ederek, "FIFA'da Ocak ayı transferini önce kaleciler için serbest bırakmıştık. Ondan sonra 'sakatlanmalar oluyor, takım zor durumda kalıyor. Sakatlanan sporcuların yerlerine alsınlar' dedik, ipin ucu kaçtı. Sürekli takım değiştirirsiniz, hele bir sezon içinde iki takım değiştirirseniz zaten siz 'Ben istikrarsız bir futbolcuyum' diyorsunuz" dedi.

MENAJERLER KONTROL ALTINDA
Şenes Erzik, FIFA ve UEFA'da şu anda menajerlik sistemine disiplin getirmek için müthiş bir hızla çalışmalar yapıldığını anlatarak, "İlk etabı geçtik, bütün transferler bir data bankasında, yani bildirilecek ve FIFA'nın kayıtlarında bulunacak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU