Ne dediler?

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 31.12.2010 ABONE OL
Affedilir gibi değil
Bir oyuncu, teknik direktörünü böyle malzeme yapamaz. Malzeme yaptığı zaman da, bu konu teknik direktörü aşar. Yönetimin bu konuda mutlaka bir çözüm bulması lazım. Fenerbahçe ciddi bir fırsat yakalamıştır. Profesyonel kulüpler, bu tür demeçlerde teknik direktörünü korumalıdır. Milyonlarca taraftarı ve yönetimiyle büyük bir camia, 24 kişilik kadrosuyla önemli bir futbol takımı var burada. Bu kadar büyük bir camianın teknik direktörünü böyle malzeme yapan oyuncu affedilir gibi değildir.
- RIDVAN DİLMEN -

Arı kovanına çomak
Brezilya Milli Takımı'nda oynadığı için ilk 11'i doğal hakkı olarak gören bir futbolcu Andre Santos. İyi çalışması, iyi oynaması ya da takım için fedakarlık yapmasının öncelikli nedenler olduğundan bahsetmemiş. Mesela sezon başı hazırlık kampına 10 kilo fazlayla geldi. Bu konuda kendini sorumlu tutmamış. Şimdi bütün bunları yapmadığı için kendisi oynatmayan teknik direktörünü eleştiriyor, suçluyor. Bu konumdaki oyuncular öncelikle 'Niye oynamıyorum?' diye kendilerine sormalı. Daum'dan şikayetleri yoktu. Çünkü Daum'un böyle prensipleri de yoktu. Aykut Hoca arı kovanına çomak soktu. Bundan da en çok fayda görenlerin rahatsız olması çok doğal. Bütün oyuncularından sorumluluk istiyor. Andre Santos'un kafasında hala başka takıma transfer olmak var. Sözlerine baktığımızda öncelikli hedefi para kazanmak. Fenerbahçe'nin başarısı için neler yapacağından bahsetmiyor. Sadece kendi konumunu değerlendiriyor.
- GÜRCAN BİLGİÇ -

Santos, gelin gibi...
Andre Santos, Brezilya'nın Dünya Kupası'ndaki aday kadrosunda neden olmadığını önce açıklasın. Sonra teknik direktörü Aykut Kocaman'ı suçlasın. Hiçbir hoca, elindeki yıldız oyuncuyu kulübeye mahkum etmez. Yani bindiği dalı kesmez. Santos "Brezilya'dan beni Aykut Kocaman getirdi" diyor. Demek ki, o zaman oynadığı futbolla Fenerbahçe'ye hizmet edecek güvenini Kocaman'a vermiş. Keşke bu sözleri sarf etmeden evvel, hocasıyla karşılıklı diyaloga girip neden oynamadığını sorsaydı. Santos kaliteli bir oyuncu. Forma, verilmez alınır. Santos gelirken yaptığı uzun vadeli sözleşmesine güveniyor olacak ki, yan gelip yatıyor. İyi olmadığını ama hocasının da, kendisini iyileştirmek için el atmadığını söylüyor. Geline "Oyna" demişler, oynamaya gönlü yokmuş "yerim dar" demiş. Santos'un da Aykut Kocaman'a olan serzenişi gelin hikayesine benziyor. Şampiyonluk yarışında Aykut Kocaman'ın yarım futbolcuya bile ihtiyacı olduğunu biliyorum. Üstelik kendisi çağdaş, kibirli olmayan, kin tutmayan, düşündüklerini karşısındakinin yüzüne söyleyebilecek yürekliliğe sahip, adam gibi adam...
- LEVENT TÜZEMEN -

BUGÜN NELER OLDU