Sezer çıkmazı

Beşiktaş'ın peşinde olduğu Sezer Öztürk için kulübü Eskişehirspor, Rodrigo Tabata'nın yanı sıra 2.5 milyon Euro isteyince pazarlıklar tıkandı

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 31.12.2010 ABONE OL
Yabancı transferini tamamlayarak yerliye dönen Beşiktaş'ta listede ilk sırada yer alan Sezer Öztürk için Eskişehirspor ile yapılan pazarlıklar çıkmaza girdi. Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ile yönetici Cengiz Zülfikaroğlu'nun yürüttüğü operasyonda para sorunu çıktı. Eskişehirspor yönetiminin, "Holosko'yu istiyorduk, Ancak sakatlanınca vazgeçtik. Tabata'yı kiralık olarak alabiliriz. Ayrıca Sezer için de 3 milyon Euro bonservis isteriz" dediği, siyah-beyazlı yöneticilerin ise, "Tabata konusu ayrı. İstiyorsanız onu kiralık olarak verebiliriz. Ancak Sezer için istediğiniz rakam çok yüksek. Biz 2 milyon Euro'ya Almeida'yı, 900 bin Euro'ya Simao'yu alıyoruz. Size vereceğimiz rakam en fazla 750 bin Euro. Taş çatlasa 1 milyon Euro. Bunun üstü olmaz" karşılığını verdiği öğrenildi.

TRANSFER ŞİMDİLİK RAFA KALKTI
Bunun üzerine Eskişehirsporlu yöneticilerin, "Sezer de inebileceğimiz son rakam Tabata+2.5 milyon Euro olur" dedikleri ifade edildi. Beşiktaşlı yönetici Zülfikaroğlu yaptığı açıklamada, "Sezer'in transferi çok zor. Şu an rafa kaldırdık" derken Tabata'nın kiralık olarak Eskişehir'e verilebileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU