Sizi bekliyorum

Glowacki, Brozek kardeşlere şunları söyledi: "Burada her şey süper.. Şampiyonluk çok yakın. Sizi de bekliyorum."

Trabzonspor, Pawel ve Piotr Brozek'i resmen kadrosuna kattı. Bu transferlerin bitmesinde en önemli rolü bordo-mavililerin Polonyalı stoperi Glowacki oynadı. Sezon başı Wisla Krakow'dan transfer edilen futbolcu, Trabzonspor bu iki futbolcuya talip olduktan sonra, Pawel Brozek ve Piotr Brozek'le ayrı ayrı konuştu ve "Türkiye'de şampiyonluğa oynayan bir takıma geleceksiniz. Şampiyonluk uzak değil. Tüm şehir havaya girdi. Para sorunu da yok"dedi. Bu sözlerden etkilenen iki futbolcu, Trabzonspor'un teklifini prensipte kabul etti. Bunun üzerine yönetim harekete geçti. Operasyonun için de 4 isim yer aldı.

DEVLER LİGİ OLURSA 200 BİN EURO
Başkan Sadri Şener, başkan yardımcısı Necmettin Aytekin, asbaşkan Nevzat Şakar ve yönetici Tuncay Bekiroğlu... MAN'ın Polonya'daki fabrikalarına iş için giden CEO Tuncay Bekiroğlu transferleri de bitirmekle görevlendirildi. Londra'ya geçen Şener düğmeye bastı ve dün iki futbolcu Trabzonsporlu oldu. İkizler pazar günü Antalya kampına dahil olacak. Trabzonspor, Wisla'ya iki eşit taksitte, iki milyon Euro ödeyecek. Eğer Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi'ne kalırsa Wisla'ya 200 bin Euro daha ödeyecek.

Pawel kimdir?
27 yaşındaki Pawel, 2007-08 ve 2008-09 sezonlarında Polonya Ligi'nde gol krallığı tahtına oturdu. Bu sezonun ilk yarısında 13 maçta 6 kez fileleri havalandıran, milli takımda da 3 maçta 2 gol atan Brozek, Krakow forması ile 10 yılda 198 maçta 86 gol atmayı başardı.

Piotr kimdir?
2001 yılından bu yana Wisla Krakow'da görev yapan sol kanat oyuncusu Piotr, 5 kez de Polonya Milli Takımı'nda görev yaptı ve 1 gol attı.

BUGÜN NELER OLDU