İBB geleceğin spor adamlarını yetiştiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Akademileri ve Spor Liseleri'ne kayıt olmak isteyen adaylar için hazırlık kursları açtı.

İBB geleceğin spor adamlarını yetiştiriyor

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Spor İstanbul işbirliğinde açılan 2017 BESYO ve Spor Liseleri'ne hazırlık kursları start aldı. İBB'nin spor tesislerinde devam eden hazırlık kurslarında antrenman programlarının temellerini bilimsel olarak kurgulamış ve temel motorik özelliklerin dışında spor psikoloji konusunda uzmanlaşmış eğitmenler eşliğinde verilen eğitimlerle geleceğin spor adamları BESYO ve Spor Liseleri'nin özel yetenek sınavlarına hazırlanıyor.

EN İYİ DERECELERLE KAZANIYORLAR

Kurslarda katılımcıların ölçüm, sürat, reaksiyon, denge, dayanıklılık, kuvvet ve yağ-kas ölçümü gibi alanlarda yapılan testler ile gençler hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor. Hazırlık kurslarına katılan gençlerin birçoğu hedefledikleri lise ve üniversitelere girmeyi başardılar.

KURSLARDA REHBERLİK DESTEĞİ DE VERİLİYOR

Hazırlık kursları birebir sınav parkurları, fotoselli zaman ölçümleri ile programlı bir çalışma imkanı sunuyor. Kurslarda ayrıca Akademi ve Spor Lisesi adaylarına, hangi üniversiteyi daha kolay kazanabilecekleri ve hangi bölümde eğitim alırlarsa daha verimli olabileceklerine dair rehberlik hizmetleri de veriliyor.

BAŞARININ SIRRI

İBB'nin spor tesislerinde öğrencilere verilen eğitimlerin birebir sınav parkurları ile fotosel eşliğinde sınavlara hazırlanıyor ve karşılaşabilecekleri engellere en iyi hazırlanıyor. Bunlar arasında branş ve koordinasyon çalışmaları ile kuvvet ve dayanıklılık antrenmanları yer alıyor. Gençler sınavlara girdikleri parkuru tanıdıkları için zorlanmadan başarıya ulaşıyor.

BİZE ULAŞIN