Efes liderliğini sürdürdü

  1. Haberler
  2. Basketbol
Pazartesi 26.12.2011 10:02 ABONE OL
Beko Basketbol Ligi'nde 11. hafta mücadelesi, hafta sonu yapılan maçlarla tamamlanırken, Anadolu Efes liderliğini sürdürdü.

Lacivert-beyazlılar, sahasında Bandırma Kırmızı'yı 80-56 yenerek 10. galibiyetini eldi etti ve puanını 21'e çıkararak bu haftayı da liderlik koltuğunda geçti.

Haftanın en önemli maçlarından birinde ise Banvit, sahasında Fenerbahçe Ülker'i ağırladı.
Karşılaşmadan 70-66'lık sonuçla galip ayrılan Banvit, puanını 19'a çıkardı ve averajla 3. sıraya yükseldi. Sarı-lacivertliler ise bu yenilginin ardından 19 puan ve averajla 5. sıraya geriledi.

Galatasaray Medical Park, sahasında Türk Telekom'u 82-75'lik skorla geçerken, haftayı 20 puanla 2. sırada tamamladı.

Ligin 11. haftasında alınan sonuçlar, puan durumu ve gelecek haftanın programı şöyle:

Hacettepe Üniversitesi-Beşiktaş Milangaz: 81-80
Trabzonspor-Pınar Karşıyaka: 69-88
Olin Edirne-Mersin Büyükşehir Belediyesi: 86-81
Anadolu Efes-Bandırma Kırmızı: 80-56
TOFAŞ-Antalya Büyükşehir Belediyesi: 90-73
Galatasaray Medical Park-Türk Telekom: 82-75
Banvit-Fenerbahçe Ülker: 70-66
Aliağa Petkim-Erdemirspor: 72-74

-Puan durumu-
Takım O G M A Y P
-------------------------------------------------------------------
1.Anadolu Efes 11 10 1 960 787 21
2.Galatasaray Medical Park 11 9 2 899 774 20
3.Banvit 11 8 3 883 803 19
4.Beşiktaş Milangaz 11 8 3 957 879 19
5.Fenerbahçe Ülker 11 8 3 857 776 19
6.Erdemirspor 11 6 5 801 817 17
7.Aliağa Petkim 11 6 5 839 836 17
8.Pınar Karşıyaka 11 6 5 905 874 17
9.TOFAŞ 11 6 5 853 847 17
10.Türk Telekom 11 6 5 919 914 17
11.Hacettepe Üniversitesi 11 5 6 804 874 16
12.Olin Edirne 11 4 7 804 866 15
13.Mersin Büyükşehir Belediyesi 11 4 7 865 850 15
14.Antalya Büyükşehir Belediyesi 11 1 10 851 953 12
15.Trabzonspor 11 1 10 760 881 12
16.Bandırma Kırmızı 11 0 11 717 943 11

-12. hafta-
Beko Basketbol Ligi'nin 12. haftasında ise Bandırma Kırmızı-TOFAŞ, Türk Telekom-Hacettepe Üniversitesi, Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Medical Park, Mersin Büyükşehir Belediyesi-Banvit, Erdemirspor-Olin Edirne, Beşiktaş Milangaz-Anadolu Efes, Antalya Büyükşehir Belediyesi-Trabzonspor ve Pınar Karşıyaka-Aliağa Petkim karşılaşmaları yapılacak.