Hacettepe Üniversitesi deplasmanda mağlup

Beko Basketbol Ligi'ndeki karşılaşmada Antalya Büyükşehir Belediyespor, sahasında Hacettepe Üniversitesi'ni 99-80 yendi.

İlk periyotta iyi savunma yapan Antalya Büyükşehir Belediyespor, hücumda da Reynolds ve Elegar ile etkili oldu. Hacettepe Üniversitesi ise rakibine Marsh'ın sayılarıyla karşılık vermeye çalıştı. Ancak, ilk periyot Antalya ekibinin 32-14 üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci periyotta pota altında Bora ve Pastal, dış şutlarda da Reynolds ile sayılar bulan Antalya Büyükşehir Belediyespor, bu periyotun ilk 5 dakikasında skoru 45-22 yaptı. Daha sonra oyunun kontrolünü ele geçiren Antalya ekibi, devreyi 60-29 önde kapattı.

Üçüncü periyota iyi başlayan Hacettepe Üniversitesi, Hüseyin, Amaning ve Eldridge'in sayılarıyla aradaki farkı kapatmaya çalıştı. Ancak, Antalya ekibi özellikle Melih'in dış şutlarıyla buna izin vermedi. Antalya Büyükşehir Belediyespor, son periyota 81-55 üstün girdi.

Maçın başından itibaren skor üstünlüğünü bırakmayan Antalya Büyükşehir Belediyespor, son periyotta da Elegar, Jelovac ve Melih ile bulduğu sayılarla karşılaşmayı 99-80 kazandı.
BİZE ULAŞIN