Arroyo: Ya G.Saray'a ya da...

  • Basketbol
  • Pazartesi 02.07.2012 11:03
Geride bıraktığmız sezonu 3 kupa ile kapatan Beşiktaş Basketbol Takımı'nda bir ismin daha vedası yakına benziyor. Koç Ergin Ataman ve David Hawkins'in ardından şimdi de Carlos Arroyo'nun ayrılacağı konuşuluyor.

Primera Hora'ya konuşan Arroyo yaptığı açıklamada Türkiye'den aldığı paradan dolayı kalmayı düşündüğünü ancak ailesinin Miami'de olmasının kendisini etkilediğini ifade etti. İki konuyu da değerlendirerek karar vermek zorunda olduğunu belirten Arroyo; "Türkiye'de oldukça iyi bir sezon geçirdim. Ancak çoğu zaman ailemden ayrı kaldım. Eşim ve kızlarım Miami'de yaşıyor çünkü kızlarımın okulları var. Ancak bir kaç gün Türkiye'de görebildim. Şimdi işler daha da karmaşık çünkü eşim ilk erkek çocuğumuza hamile ve sağlık durumları nedeniyle yanında olmalıyım." sözlerini kullandı.

YA NBA YA GALATASARAY

Öte yandan yetenekli oyuncu Türkiye'de kalmak istediğini de vurguladı; "Ancak diğer taraftan Galatasaray ve Beşiktaş'tan finansal olarak çok iyi teklifler aldım. Eğer NBA'de oynamayacaksam Türkiye'ye geri dönerim. Bu ligi gerçekten seviyorum." şeklinde konuştu. Ergin Ataman'ın Galatasaray'ın başına geçmesinin ardından sarı-kırmızılı takımın kendisine çekici geldiğini ifade eden Arroyo; "Beşiktaş'ın problemi, çok büyük bir sponsor olan Milangaz'ı kaybettiler ve henüz yenisini bulamadılar. Ergin Ataman daha iyi bir teklifle Galatasaray'a imza attı ve Beşiktaş kadrosunun çekirdeğini yeni takımında istiyor." dedi.

Haberde, Arroyo'nun NBA'e gitmemesi durumunda Galatasaray'a imza atmasının en yüksek ihtimal olduğu belirtilirken Arroyo da sözlerini; "Önümüzdeki iki hafta boyunca NBA'de neler olacağını izleyelim. Ardından kararımı vereceğim" diyerek noktaladı. (Sporx)
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN