''Hiçbir rakibimizden çekinmiyoruz''

  • AA
  • Basketbol
  • Salı 10.07.2012 11:29
Basına açıklamalarda bulunan Esmeral, Ankara'da tarihi bir başarının altına imza atarak 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazandıklarını hatırlatarak, ''Olimpiyatlara gitmemiz hem ülkemiz adına hem de bizim adımıza büyük bir gurur. Bundan sonrası daha da önemli olacak takımımız adına. Londra'da da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Orada da bütün gücümüzle mücadelemizi vereceğiz'' şeklinde konuştu.

Olimpiyatlarda ABD, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Çin ve Angola ile aynı grupta mücadele edeceklerini ifade eden Tunçluer, hiçbir rakipten çekinmediklerini belirtti. Angola ve Çin'i çok yakından tanımadıklarını ancak alınacak her galibiyetin önemli olduğunu vurgulayan milli sporcu şunları söyledi:

''Rakiplerimize büyük saygımız var, ama hiçbir rakibimizden çekinmiyoruz. Daha çok bizim orada yapacağımız işler önemli olacak. Oynayacağımız basketbol ve vereceğimiz mücadele önemli. Biz elimizden gelen mücadelenin en iyisini sahaya yansıtıp hem takımımız adına hem de ülkemiz adına önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Çapraz eşleşme adına da alacağımız her galibiyet önemli olacak. Öncelikli amacımız gruptan çıkmak sonra da yarı final için bütün mücadelemizi vereceğiz.''

''Aziz Yıldırım'ın tahliyesi moral oldu''

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın tahliye olmasının milli takımdaki Fenerbahçeli sporcular tarafından mutlulukla karşılandığını ifade eden deneyimli basketbolcu, ''Aziz Yıldırım'ın tahliyesi takımdaki Fenerbahçelilere ekstra bir moral oldu. Sayın başkanımızın tahliyesi ve bundan sonra bizimle beraber olacak olması bizim adımıza büyük mutluluk verici. Kendisi adına biz de çok sevindik. Umuyorum bundan sonrada hep birlikte oluruz ve Fenerbahçe adına da büyük başarılar yaşarız'' diye konuştu.

Geçen yıl aşil tendonundaki yırtıktan dolayı Avrupa Şampiyonası'nda milli formayı giyemeyen Tunçluer, olimpiyatlarda mücadele edeceği için büyük heyecan duyduğunu, milli takıma faydalı olabilmek için de elinden geleni yapacağını belirtti.

Takımdaki arkadaşlığa da değinen Tunçluer, uzun yıllar beraber olmalarının, birlik beraberliği üst seviyeye çıkardığını kaydetti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN