Kadının gücünü göstereceğiz

Olimpiyat vizesi alan Basketbol Milli Takımımız'da kaptan Nevriye, "Türk kadınının gücünü, azmini Londra'da herkese göstereceğiz" dedi

Londra Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanan A Milli Kadın Basketbol Takımımız SABAH'a konuştu. Aldıkları sonuçları hiç kimsenin beklemediğini ve herkese sürpriz olduğunu söyleyen antrenör Ceyhun Yıldızoğlu, "Polonya'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda bir çok takımı geride bırakıp ve hiç kimsenin beklemediği sonuçları alarak, Avrupa ikincisi olduk. Bu ikincilik Londra Olimpiyatları'nın habercisi oldu. Daha işimiz yeni başlıyor" dedi. Tak ımın kaptanı Nevriye Yılmaz ise, "Türk kadınının gücünü, direncini ve azmini Londra'da göstereceğiz. Hedefimiz madalya" yorumunu yaptı.

"DAHA ÇOK KADIN VAR"
Olimpiyatlara katılan milli sporcuların çoğunluğunu kadınların oluşturduğunu anımsatan Şaziye, "Şu anda olimpiyatlara giden sporcu sayısında kadın sayısı erkeklere oranla daha fazla. Ben de bu anlamda çok mutlu ve gururluyum. Londra'ya gittiğimizde heyecanımız dorukta olacak" dedi.

Bir ilke imza atacaklar
Sporculuk kariyerlerinde ilk defa Olimpiyatlar'da mücadele edecek olan Milli Basketbolcularımız, SABAH Spor objektiflerine el ele poz vererek, "Londra'da Türk kadınının gücünü herkese göstereceğiz" ifadesini kullandılar.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN