''THY Avrupa Ligi'ne katılabiliriz''

  • AA
  • Basketbol
  • Çarşamba 11.07.2012 12:32
Murat Özyer, basına yaptığı açıklamada, THY Avrupa Ligi A Grubu'nda yer alan Slovenya temsilcisi Union Olimpija'nın borçları yüzünden organizasyondan çıkarılması durumunda, kendilerinin elemelere katılabilme ihtimalinin bulunduğunu vurgulayarak, ''THY Avrupa Ligi'nde olup olmayacağımız 20 Temmuz'da belli olacak. Davet edilen takımlardan birisi Galatasaray Medical Park olabilir. Eğer çağrılırsak ön eleme turundan başlayacağız'' diye konuştu.

''En yukarıyı hedefleyeceğiz''

Galatasaray'ın kadın ver erkek basketbolunda 2005-2006 sezonundan bu yana ciddi bir yükseliş içinde olduğunu belirten Özyer, şöyle konuştu:

''Hem erkeklerde hem de kadınlarda iyi takımlar kuruyoruz. Oynayacağımız tüm kupa ve liglerde en yukarıya hedefleyeceğiz. Geçen yılın üç kupalı şampiyonu Ergin Ataman takımımızda göreve geldikten sonra, taraftarın beklentisi daha da büyüdü. Taraftarın sıkılacağı bir durum yok. Sonuçta bu ekip hem kadınlarda hem erkeklerde taraftarın yüzünü güldürecektir.''

Teknik ekibin transfer konusunda çok detaylı bir çalışma yaptığını da ifade eden Özyer, erkek ve kadın takımlarında çalıştırıcılarının istediği kimyayı oluşturmak için ellerinden geleni yapacaklarını da sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN