Mirsad Türkcan, Fener'de kalacak mı?

Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş, ''Fenerbahçe camiasının beklentileri tektir. Yarıştığı kulvarların hepsinde şampiyonluk bekler'' dedi.

Yeni sezon öncesi AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Nedim Karakaş, Türkiye'de lig ve kupa şampiyonluklarını elde edecek, Avrupa'da da öncelikli olarak dörtlü finale yükselebilecek bir takım oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Sarı-lacivertli ekibin yeni antrenörü Simone Pianigiani'nin listesi doğrultusunda transfer çalışmalarını yürüttüklerini kaydeden Karakaş, ''Fenerbahçe camiasının beklentileri tektir. Yarıştığı kulvarların hepsinde şampiyonluk bekler. Bu doğrultuda, Sayın Semih Özsoy ve Kemal Dinçer tüm güçleriyle bu sıralar transfer çalışmalarına yoğunlaştılar. Fenerbahçe Ülker istediği oyuncuları kadrosuna katacaktır'' ifadelerini kullandı.

-Mirsad Türkcan'ın durumu-

Fenerbahçe Ülker ile olan sözleşmesi sona eren Mirsad Türkcan ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Karakaş, tecrübeli oyuncunun jübile yapacağı sinyalini verdi.

Nedim Karakaş, Mirsad ile yaptığı son görüşmeyle ilgili olarak, ''Mirsad, durumuna kendisi karar verecek. Benim kendisiyle en son yaptığım görüşmede, Mirsad, herhalde kendisine layık bir şekilde jübile yapmayı düşünüyor. Bu konudaki net kararını yakında yöneticilere bildirir'' şeklinde konuştu.

-''Aziz Yıldırım'ın yokluğunu yoğun hissettik''-

Geçen sezon Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yokluğunu yoğun olarak hissettiklerini vurgulayan Nedim Karakaş, ''Başkanımız dinlendikten sonra en hızlı şekilde aramıza katılacaktır. İnşallah yeni salonumuzda, yaptığı eserin muhteşemliği karşısında kendisi de mutlu olacaktır. Herhalde daha şevkle maçları seyredecektir'' dedi.

Yapılacak transferlerle eksiklerinin kalmayacağını belirten Karakaş, Türkiye'de rakiplerin çok iyi kadrolar oluşturduğunu ancak, Fenerbahçe'ye yakışan bir performans göstererek rakiplerini geçeceklerine inandığını kaydetti.
BİZE ULAŞIN