''ABD'den çok Hırvat'lar bizim rakibimiz''

Olimpiyat öncesi son provasını 20-22 Temmuz tarihlerinde Abdi İpekçi Spor Salonu'nda ABD ve Hırvatistan milli takımlarının katılacağı turnuvada yapacak olan ay-yıldızlı ekibin teknik patronu, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine değerlendirmede bulundu.

Hırvatistan'ı yakından tanıdıklarını anlatan Yıldızoğlu, Londra Olimpiyatları'nda aynı grupta yer alacakları bu iki takımla yapacakları hazırlık maçlarının önemine değindi.

Yıldızoğlu şunları kaydetti:

''Hırvatistan bizim yakından tanıdığımız bir ekip. Daha önce onlarla oynama fırsatı bulmuştuk. Aynı grupta oynayacağız, dolayısıyla onlara oynayacağımız karşılaşmayı önemsiyoruz. ABD'li oyuncuların hemen hemen hepsini tanıyoruz. Birçoğu ligimizde veya Avrupa'da oynadı. Ancak takım olarak onları hiç tanımıyoruz. Daha önce de onlarla hiç oynamadık ve ilk kez karşılaşacağız. Hem fiziksel hem de yetenek olarak eksiği olmayan bir takım. Olimpiyat Oyunları'nda aynı grupta yer alacağımız için burada onların önünde kendimizi test etme şansına sahip olacağız. Biz, elemelerden sonraki yaptığımız çalışmaların karşılığında buradaki hazırlık turnuvasında görmek istiyoruz. Hem Hırvatistan hem de ABD maçı bizim test karşılaşmaları olacak. Elemelerden bu yana yol aldık. Güzel ve keyifli maçlar olacak.''

Nevriye Yılmaz: ''Seviyemizi göreceğiz''

A Milli Kadın Basketbol Takımı Kaptanı Nevriye Yılmaz ise, Londra Olimpiyat Oyunları'nda aynı grupta yer aldıkları ABD ve Hırvatistan maçlarıyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

''Hırvatistan'la daha önce de oynadık. Ancak, Olimpiyat Oyunları öncesi iki takımda da çok farklı hava olacaktır. ABD takımı yıllardır Olimpiyat Oyunları ve Dünya Şampiyonaları'nda açık ara şampiyon oluyor. Oyuncularının hemen hemen hepsini tanıyoruz. Bizim için çok güzel bir antrenman maçı olacaktır. Çünkü böyle güçlü takımlarla oynamak her zaman faydalıdır. Seviye olarak bizden üstün olabilirler, ancak biz de onlara karşı kendi seviyemizi göreceğiz. Umuyorum çok yararlı geçer. Grupta bu takımlarla tekrar oynayacağız. ABD'den çok, grupta Hırvatistan bizim rakibimiz.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN