''Kupaların hepsine adayız''

Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, yeni sezonda hem kadınlarda hem de erkeklerde önemli hamle yapabileceklerine inandığını söyledi.

Murat Özyer, basına yeni sezon çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, 2005 yılından itibaren Galatasaray'ın kadınlarda ve erkeklerde yeniden büyük adımlar atmaya başladığını vurgulayarak, ''Bu dönemde de Sayın Başkanımız Ünal Aysal ve kulüp icra kurulu başkanımız Lutfi Arıboğan'ın büyük destekleri var. Bu sezon önemli bir hamle yapabileceğimizi düşünüyorum. Kupaların hepsine adayız'' dedi.

Transferde Galatasaray Medical Park Kadın Takımı için nispeten daha hızlı gittiklerini ve 1-2 eksikleri kaldığını anlatan Murat Özyer, Galatasaray Medical Park Erkek Takımı için ise çalışmaları sürdürdüklerini kaydederken, ''Şu an yabancı oyuncularla ilgili hamlelerimiz sürüyor. Erkek takımımız tam oluşturulmadı.
Şampiyonluğun en önemli adaylarından olacak bir kadro oluşturacağız'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray Medical Park Erkek Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'dan övgüyle bahseden Özyer, ''Bence Türkiye'deki hocalar arasında onu ayırt eden noktalardan bir tanesi, takım kimyasını en iyi kuran antrenör olması. Ergin Ataman'a çok güveniyoruz. O da kadronun oluşturulması için teknik ekibiyle birlikte yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor'' diye konuştu.

''Transferde sabırlı olmamız gerekiyor''

Fenerbahçe Ülker, Anadolu Efes gibi rakiplerinin kadrolarına yıldız isimler katması ve Galatasaray taraftarlarının da beklenti içinde olmasına değinen Özyer, ''Erkek takımı olarak kurulma aşamasındayız. Biz de iddialı bir takımız ve iddialı olacağız. Şu an her pozisyonda yabancılarla ilgileniyoruz. Ama imza aşamasına gelen oyuncumuz yok. Görüşmeler devam ediyor. Çalışmalar uzun da sürebilir. Biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Sonuçta odaklandığımız hedeflerimiz belli. O hedeflere doğru bir yapılanması içerisine giriyoruz'' şeklinde
konuştu.

Özyer, THY Avrupa Ligi elemelerine olası bir katılma şansı elde etmelerinin transfer politikalarını fazla etkilemeyeceğini dile getirerek, şöyle konuştu:

''Eğer doğrudan THY Avrupa Ligi'ne katılsaydık, transferi çok etkilerdi. Eğer elemelere katılacak olursak da biraz etkiler ama biz zaten Avrupa Ligi takımlarından oyuncu almaya, hedeflerimizin yüksek olduğuna bu oyuncuları ikna etmeye çalışıyoruz. Hem Avrupa'da hem de Türkiye'de başarı hedefliyoruz. Başkanımız Ünal Aysal'ın, 'dünya markası olmak' diye bir sloganı var. Basketbol şubesi olarak elimizde olan tüm kaynakları kulübümüzün dünya markası olması konusunda seferber edeceğiz. Tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.''

''THY Avrupa Ligi için haber bekliyoruz''

Murat Özyer, Sloven ekibi Union Olimpija'nın yaşadığı mali sorunlar nedeniyle THY Avrupa Ligi'ne katılamama ihtimali ve kendilerinin elemelere dahil olma çabalarına değinirken, sözlerini şöyle tamamladı:

''Avrupa Ligi organizasyonunda görüştüğümüz kişiler var. 20 Temmuz tarihinden önce bir şeylerin netlik kazanacağına inanmıyorum. Biz zaten otomatik olarak Avrupa Kupası'na katılan bir takımız. Daha önce Avrupa'da erkekler seviyesinde alınmış bir kupamız yok. Dolayısıyla Avrupa Kupası'nda da oynasak, THY Avrupa Ligi'nde de oynasak aynı iddiayı taşıyacağız. Biz gerekli girişimlerimizi yaptık. Bir yerden sonra elimizde olan şeyler değil. Union Olimpija'nın kazanılmış hakkı var. Konuyu zamana yayıp, gelecek haberi bekleyeceğiz.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN