''Hedefimiz yarı final''

Basına açıklamalarda bulunan Nevriye, olimpiyat elemelerinden sonra verdikleri bir hafta aranın ardından çalışmalara yeniden başladıklarını anımsatarak, antrenmanların iyi gittiğini ifade etti.

Nevriye, Olimpiyat Oyunları öncesinde ABD ve Hırvatistan ile İstanbul'da yapacakları hazırlık maçlarının, seviyelerini görme açısından önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Elemelerden sonra bir hafta kadar tatilimiz oldu. Şimdi tekrar antrenmanlara başladık. Şu anda kamp çalışmalarımız çok iyi gidiyor. İki hazırlık maçı yapacağız. Olimpiyattaki grubumuzda yer alan ABD ve Hırvatistan ile hazırlık maçı oynayacağız. Onlar bizim için kendimizi görme açısından iyi bir ölçü olacak. Özellikle ABD gibi bir takımla oynayıp, seviyemizi göreceğiz. Onun için güzel maçlar olacak. Şu anda kazanmak veya kaybetmek önemli değil. Eksiklerimizi görme açısından iyi olacak.''

Londra Olimpiyatları'nda ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu dile getiren Nevriye, ''Olimpiyatlara gittiğimizde gruptan çıkmak, son 8 takıma arasına kalmak istiyoruz. Sonrasında ne olacağı pek belli olmuyor. Böyle turnuvalarda sürpriz çok oluyor. İlk etapta inşallah yarı finale çıkarız. Tüm çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. En güzel ve en iyi dereceyi yapmaya çalışıyoruz'' dedi.

Olimpiyatta gruptan çıktıktan sonra hangi takımla eşleşeceklerinin de önemli olmadığını vurgulayan milli oyuncu, ''Olimpiyatlarda 12 takım da iddialı. 'Şu takım zayıf, bu takım zayıf' diye bir şey olmuyor. Eminim ki oranın atmosferi çok farklı. Daha önce hiç bulunmamamıza rağmen, rakibin kim olduğu çok fazla önemli değil. O gün iyi oynayıp gülen taraf biz olmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Tuğçe: ''Olimpiyatlarda olmak benim için gurur verici''


Westmont Üniversitesi forması giyen milli oyuncu Tuğçe Canıtez ise, takımın en genç oyuncusu olduğunu belirterek, ''Olimpiyatlara gideceğimiz ve Türkiye'yi orada temsil edeceğimiz için çok heyecanlıyız'' dedi.

Olimpiyatlara giden kadronun içinde yer almasının kendisi açısından gurur verici olduğunun altını çizen Tuğçe, ''ABD'de çok iyi bir sezon geçirdim. Şu anda milli takımdaki en genç oyuncu benim ve ilk defa olimpiyatlara gidecek takımın içindeyim. Benim için gurur verici bir durum. Elimden geldiği kadar takıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Onlar da bana yardımcı oluyorlar'' diye konuştu.

Yorucu, aynı zamanda da zevkli bir hazırlık dönemi geçirdiklerini söyleyen milli oyuncu, olimpiyatlar öncesinde oynayacakları hazırlık maçlarını değerlendirerek, şunları kaydetti:

''Olimpiyatlarda gurubumuzda olan takımlarla hazırlık maçı yapacağız. ABD ve Hırvatistan da çok iyi takımlar. Onları Türkiye'de ağırlamak ve onlarla hazırlık maçı yapmak bizim için çok iyi. Böylelikle ne kadar hazır olduğumuzu ve neler yapabileceğimizi göreceğiz. Bizim için iyi olacak.''

Tuğçe, olimpiyatlarda ilk hedeflerinin ilk 4 takım içinde yer alıp, gruptan çıkmak olduğunu vurguladı. Genç oyuncu, gruptan çıktıktan sonra da çapraz gruptan iyi bir eşleşme beklediklerini ifade etti.

Tuğçe, her genç oyuncu gibi hedefinin WNBA'de oynamak olduğunu sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN