"Takıma çabuk adapte oldum"

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın ABD asıllı oyuncusu Kuanitra Holingsvorth, milli takıma adapte olması için önünde az zaman olmasına rağmen kısa sürede bunu başardığını söyledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan milli basketbolcu, Londra Olimpiyatları'na gitmek için çaba göstermesinin üzerinde baskı oluşturduğunu ifade ederek, ''Londra'da en iyi şekilde oynamak için mücadele ediyorum. Bu da ilk başta üzerimde bir baskı oluşturdu ama şu anda gayet iyiyim. Bu konuda federasyona ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Takıma adapte olmam için çok kısa zaman vardı. Bu dönemi çok çabuk atlattık'' şeklinde konuştu.

ABD vatandaşı olmasına rağmen, Türkiye adına ABD Kadın Basketbol Takımı'na karşı 22 Temmuz Pazar günü özel maçta forma giyecek olmasının çok fazla önemi olmadığını dile getiren Kuanitra Holingsvorth, ''Ben ABD'de doğdum ama şu anda Türkiye'yi temsil ediyorum. Sonuç olarak sahaya çıktıktan sonra bizim için tek önemli olan şey kazanmak. Orada benim ABD'de doğmuş olmam veya ABD vatandaşı olmam önemli değil'' ifadelerini kullandı.

Londra Olimpiyatları öncesinde, gruptaki rakipleri ABD ve Hırvatistan ile hazırlık maçı yapacaklarını hatırlatan Holingsvorth, şunları kaydetti:
''Bunlar hazırlık maçları. ABD ve Hırvatistan ile oynarken nereden başlayacağımızı göreceğiz. Çok zorlu şartlar altında çalıştık ve zorlu bir programdan geçtik. Bu iki maçı da kazanarak kendimize güvenli bir şekilde Londra'ya gideceğiz.''

Milli basketbolcu, önümüzdeki yıllarda Türkiye liginde forma giymek istediğini de sözlerine ekledi.

-Begüm: ''Şu anda hazır olduğumuzu düşünüyorum''-

Milli oyuncu Begüm Dalgalar ise, olimpiyat elemelerinden sonra 2 haftalık bir hazırlık dönemi geçirdiklerini vurgulayarak, bu iki haftayı çok iyi değerlendirdiklerini söyledi.

Begüm Dalgalar, ''Takım olarak bazı eksikliklerimiz var ve bunları gidermeye çalışıyoruz. Hazırlıklar kapsamında oynayacağımız ABD ve Hırvatistan maçlarıyla bu eksikleri tamamladığımızı göreceğiz. Şu anda hazır olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah olimpiyatta da gruplardan çıkıp, sonra da madalyaya doğru ilerlemek istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Olimpiyatlar öncesi ABD ve Hırvatistan ile oynayacakları hazırlık maçlarının önemli bir ölçü olacağını dile getiren Begüm, ''Seyircilerimiz Ankara'da bizi yalnız bırakmadı. Burada da bırakmayacağına inanıyorum. Hem Hırvatistan hem de ABD maçına geleceklerdir. Oynayacağımız bu iki özel maçı kazanarak olimpiyata gitmek bizi çok fazla motive edecektir. Tabi bu, adı üzerinde, hazırlık maçı. Burada kaybetsek bile olimpiyatlarda kazanacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Takımda çok güzel bir arkadaşlık ortamı olduğundan bahseden Begüm Dalgalar, sözlerini şöyle tamamladı:
''Takımda arkadaşlık ortamı gayet güzel. Herhangi bir sorunumuz yok. Burada yıllardır beraber oynayan bir ekip var. Sadece Tuğçe ve ben bu sene dahil olduk. Biz de çok fazla sorun yaşamıyoruz. Takım arkadaşlarımız bize ablalık yapıyorlar.''

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN