Rüya Takım'ın kabusu

ABD milli takımı gerçekten müthiş bir kadro ile Londra'da altın madalya mücadelesi yapacak. Basketbol otoriteleri de ABD'yi finale kadar gideceğinde hemfikir. Ancak onlardan altını kapacak ülke hakkında herkesten ayrı bir ses çıkıyor.

2010 Dünya Şampiyonası'nda İstanbul'a Kobe Bryant, LeBron James, Deron Wiliams ve Chris Paul gibi yıldızlardan yoksun geldiği halde tozu dumana katan, oynadığı tüm maçları güle oynaya kazanarak şampiyon olan ABD milli takımı gerçekten müthiş bir kadro ile Londra'da altın madalya mücadelesi yapacak. Zirvenin en büyük favorisi yine onlar..

OTORİTELER ELEMENİN TEK BİR YOLU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Dünyanın en güçlü ülkeleri Arjantin, İspanya, Yunanistan gibi dünyanın en güçlü ülkelerinin bile karşısında aciz kaldığı ABD milli takımı yenilebilir mi?... Şimdi spor otoritelerinin konuştukları üzerine kafa yordukları konu bu... ABD'nin finaline kesin gözüyle bakan otoriteler, karşılarında finale çıkıp onları eleyebilecek takım üzerine kafa yoruyorlar. Onlar da bunun çok zor olduğunu ülkelerin en iyi basketbolcularından yapılan bir karma ile mümkün olabileceği görüşü ağırlık kazandı.

1 sezonda milyonlarca dolar kazanan, oynadıkları basketbolla herkesi büyüleyen, oynadıkları maçlarda salonların tıklım tıklım dolmasına neden olan NBA'in yıldızlarını yenecek takım olacak mı bilinmez ama, biz olimpiyatlara katılaca ülkelerin dünya yıldızlarından bir karma yaptık ve ABD'nin karşısına diktik. Aralarında kimler yok ki... Çoğu NBA patentli olan listede Rus Krilenko ve Shved, İspanyol Pau Gasol, Arjantinli Luis Scola gibi yıldızlar var. Bu kadronun 'Rüya Takım'ı zorlayacağını hatta olimpiyat altınını alacağını tahmin ediyoruz.

İşte o kadro

LEANDRO BARBOSA (BREZİLYA)

TONY PARKER (FRANSA)

PAU GASOL (İSPANYA)

YI JIANLIAN (ÇİN)

JONAS VALANCIUNAS (LİTVANYA)

ANDREI KIRILENKO (RUSYA)

PATRICK MILLS (AVUSTRALYA)

LUOL DENG (BÜYÜK BRİTANYA)

JUAN CARLOS NAVARRO (İSPANYA)

LUIS SCOLA (ARJANTİN)

ALEXEY SHVED (RUSYA)

ABD basketbolunun Başkanı Jerry Colangelo tarafından açıklanan kadroda şu isimler yer alıyor:

Carmelo Anthony (New York Knicks)
Kobe Bryant (Los Angeles Lakers)
Tyson Chandler (New York Knicks)
Kevin Durant (Oklahoma City Thunder)
Blake Griffin (Los Angeles Clippers)
James Harden (Oklahoma City Thunder)
Andre Iguodala (Philadelphia 76ers)
LeBron James (Miami Heat)
Kevin Love (Minnesota Timberwolves)
Chris Paul (Los Angeles Clippers)
Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder)
Deron Williams (Brooklyn Nets)

Kaynak : Gazeteport
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN