Galatasaray'da transfer

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer'in de katılımıyla gerçekleştirilen törende Lindsay Whalen, kendisini 1 sezon için sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

WNBA'de geride kalan sezonu Minnesota Lynx takımıyla şampiyon tamamlayan ve ABD Milli Takımı ile Londra Olimpiyatları'nda mücadele edecek olan oyuncudan övgüyle bahseden Murat Özyer, ''Lindsay Whalen'in transferiyle kadın takımında transferi tamamladık diyebiliriz. Kadromuz oldukça şekillendi. Önemli bir oyuncuyu kadromuza kattık'' dedi.

Whalen'in performansını incelediğinde, hiç top kaybı yapmadan tamamladığı çok sayıda maç olduğunu gördüğünü aktaran Özyer, bunun kendisini en fazla etkileyen nokta olduğuna dikkati çekerek, ''Bir oyunu kurucu için bu çok önemli. Böyle bir oyuncuyla beraber olacağımız için çok mutluyum'' ifadelerini
kullandı.

-Whalen: ''Umarım güzel bir sezon geçiririm''-

Lindsay Whalen, Galatasaray'a transfer olarak büyük bir kulüp ve takıma geldiğini söylerken, ''Bu benim için heyecan verici. Bir kaç gündür buradayım ve güzel bir şehir buldum. Umarım bir çok alanda takımıma yardımcı olabilir, güzel bir sezon geçiririm'' diye konuştu.

Whalen, ABD Milli Takımı'yla Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanabilmek için de ellerinden geleni yapacaklarını da vurguladı.
BİZE ULAŞIN