Karşıyaka'ya ABD'li forvet

Pınar Karşıyaka Basketbol Şube Sorumlusu Mutlu Altuğ, basına yaptığı açıklamada, yeni sezon öncesinde takımın başına Ufuk Sarıca'yı getirdikten sonra, Türk oyuncular Evren Büker ve Ümit Sonkol'un yanı sıra Will Thomas'la anlaştıklarını söyledi.

Geçen sezonu Yunanistan'ın Panionios takımında tamamlayan Jon Diebler'i kadrolarına kattıklarını kaydeden Altuğ, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Bir oyun kurucu ve bir pivot daha kadromuza katabiliriz. Eski oyuncumuz David Holston'a bir teklif sunduk. Eğer kabul ederse, birlikte olabiliriz. Ancak başka alternatiflerimiz de var. Shumpert'le hiç ilgilenmedik. Biz daha çok vitrine çıkarabileceğimiz, bütçemize uygun oyuncuları kadromuza katmaya çalışıyoruz. Zaten bu sene Ümit Milli Takımı kadrosunda da yer alan Onur Çalban, Onur Kentli'nin yanı sıra Orhun, Serkan, altyapıdan Oğulcan ve Egemen'in de süre alabileceği bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız onların önlerini tıkamak değil, süre vermek.''

Pınar Karşıyaka'nın son transferi 24 yaşındaki Jon Diebler, Ohio State Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra 2011'de Portland Trail Blazers tarafından draft edildi. Genç oyuncunun draft hakları bu sene Houston Rockets'a geçmişti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN