Sen G.Saraylı'sın BJK'de çalışamazsın

  • Basketbol
  • Salı 24.07.2012 11:21
Erman Kunter'in yardımcı antrenörlüğe getirmek istediği Cem Akdağ Sarı-Kırmızılı kulübün kongre üyesi olduğu gerekçesiyle veto edildi

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'nın yeni koçu Erman Kunter'in, yardımcı antrenörlüğe getirmek istediği Cem Akdağ'a, G.Saray Kulübü üyesi olması nedeniyle Siyah-Beyazlı camiada ciddi bir tepki oluştuğunu, 13 Temmuz tarihli AKŞAM'da duyurmuştuk.
SONUÇTA beklenen oldu ve Beşiktaş Yönetim Kurulu, Cem Akdağ'ın göreve getirilmesini veto etti. Bu konudaki ilk resmi açıklama da basketbol takımının yeni genel menajeri Haluk Yıldırım'dan geldi.

YILDIRIM: AKDAĞ YOK
NTV Spor Radyo'ya konuşan Yıldırım, 'Cem Akdağ ile çalışmak istiyorduk. Fakat çalışma ortamları uymadı; devam edemeyeceğimizi kendisine bildirdik. Asistan koç konusunda arayışımız sürüyor' dedi. Yıldırım, 'Akdağ, G.Saraylı olmasından dolayı mı veto yedi?' sorusu üzerine de, 'Tek sebep o değil, başka sebepler de var' yanıtını verdi.
CEM Akdağ da 'basketfaul.com' sitesine verdiği mesajda, 'Sevgili dostum Erman Kunter'e yeni sezonda başarılar dilerim' ifadesini kullandı.
KONU ile ilgili olarak telefonda görüştüğümüz Erman Kunter ise, 'Cem Akdağ konusunda kesinleşmiş bir şey yok. Bu konu çarşamba günü icra kurulu toplantısında görüşülecek ve orada karar verilecek' dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN