12 Dev Adam yurda döndü

Başkent Sofya'daki özel turnuvada ev sahibi Bulgaristan'ın yanı sıra, Ukrayna ve Polonya ile oynadığı 3 maçı da kazanarak namağlup birinci olan ay-yıldızlı ekip, tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı'na geldi.

A Milli Takım İdari Menajeri Barbaros Akkaş, basına yaptığı açıklamada, oyuncuların performanslarından teknik ve idari kadro olarak son derece memnun olduklarını belirterek, ''Oyuncular bundan sonraki maçlarda da en iyi şekilde verimli olmaya çalışacaktır. Genç bir kadroyuz. Eksikleri görüp, ona göre devam edeceğiz'' dedi.

Kondisyon ağırlıklı çalışmaların yapıldığı Bormio kampının ardından bu turnuvaya katıldıklarını ve takımın henüz hazır olduğunu söylemenin mümkün olmadığını anlatan Akkaş, ''Bundan sonra oynayacağımız maçlarla beraber Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarına daha hazır hale geleceğiz'' diye konuştu.

Sofya Turnuvası'nın ''En Değerli Oyuncusu'' (MVP) seçilen Semih Erden ise,''Takımın nerede olduğunu gördük. Bu doğrultuda da eksikliklerimizi kapatmak adına güzel bir turnuva oldu. Amacımız tabii ki 'adidas İstanbul Cup'taki maçları da aynı şekilde oynamak ve onları da kazanmak. Yolumuza galibiyetlerle devam etmek istiyoruz. Bunun için de en iyi şekilde çalışıp, en iyi performansı sahada göstermek istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Günü dinlenerek geçirecek ''12 Dev Adam'', önümüzdeki hafta İstanbul'da düzenlenecek olan ''adidas İstanbul Cup'' turnuvasının hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN