"Birkaç oyuncuya daha imza attıracağız"

Kunter, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, geçen sezon kazanılan büyük başarıların ardından çıtayı daha da yükselttiklerini belirterek, ''Çalışmalara başladık. Takımımızı kabaca oluşturduk. Önümüzdeki günlerde birkaç oyuncuyla daha sözleşme imzalayacağız. Ortada çok büyük bir başarı var. Diğer takımlar bizim başarımızı yakalayabilmek için daha çok çalışacaklar ve bizi hedef seçecekler'' dedi.

Yeni sezon hazırlıklarıyla da ilgili bilgiler veren deneyimli başantrenör, kamp çalışmasını yurt içinde yapmayı planladıklarını vurgulayarak, ''Ağustos ayının ikinci haftasında yeni sezon çalışmalarına başlayacağız. Hazırlık kampımızı yurt içinde yapmayı düşünüyoruz. Ülkemizde çok donanımlı tesisler var. Hazırlık maçlarıyla da yeni sezon çalışmalarını noktalayacağız'' diye konuştu.

Siyah-beyazlı takımın içinde bulunduğu yenilenme sürecine de değinen Erman Kunter, şunları kaydetti:

''Başarı kazanan oyuncuların değeri, başarıyla orantılı olarak yükseliyor. Maalesef bu değerli oyuncuları elde tutmak kolay olmuyor. Biz de bu nedenle birtakım değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Bildiğiniz gibi sponsorumuz ayrıldı. Bazı şeyleri sponsorsuz yapmak kolay değil. O nedenle dikkatli gitmek zorundayız. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Taraftarlarımız sabırsızlanıyor, ama hiç merak etmesinler en iyi takımı kuracağız. Avrupa Ligi'nde mücadele edeceğimiz için 11–12 kişilik bir oyuncu kadrosu oluşturacağız.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN