''İtalya'da önemli bir kamp geçirdik''

AA muhabirine açıklamalarda bulunana Doğuş Balbay, takımın kaynaşması açısından İtalya'da önemli bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

Doğuş, verimli bir hazırlık kampı geçirdiklerini belirterek,

''İtalya'da amacımız kondisyon toplamak ve birbirimizi daha iyi tanımaktı. Bence 10-12 günlük sürede bunu çok iyi başardık. Altyapıda birbiriyle oynayan oyuncular vardı, ancak (A) takım tecrübesi farklı oluyor. Kaynaşmamız açısından değerli bir kamptı.
Sakatlık olmadan geçirdiğimiz için mutluyuz'' şeklinde konuştu.
2013 Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesinde katılacakları turnuvaların eksiklerini görmek açısından bir fırsat olduğunu dile getiren Doğuş, ''Maç kazanmak bizim için çok önemli. Sonuçta milli formayı giyiyoruz. Bulgaristan'daki turnuvanın amacı, bizim daha iyi kaynaşmamızdı. Birbiriyle ilk defa oynayan arkadaşlarımız vardı.
Sahada birbirimize alışmak için çalıştık ve başarılı olduk. Maç kazanmanın yanında eksikliklerimizi de görme fırsatımız oldu. Bundan sonraki turnuvalarda da bu eksiklikleri gidermek için çalışacağız'' ifadelerini kullandı.

Elemelerde zor bir grupta mücadele edeceklerinin altını çizen Doğuş, şunları kaydetti:

''Avrupa Şampiyonası eleme grubuna baktığımız zaman zor bir grup, ama sonuç olarak milli formayı giyiyoruz. Bizim için kimle oynadığımızın fark etmemesi lazım. Rakip ayrımı yapmaksızın en iyi şekilde hazırlanmamız gerek. Rakip kim olursa olsun en iyi performansı gösterip galibiyet alacağız. Ciddi rakipler var. Basından gördüğümüz kadarıyla İtalya'nın bizi zorlayabileceğini düşünüyoruz. Bence bu sağdan soldan duymayla olmaz. Sahada göreceğiz. Kimin bizi zorlayacağı ya da bizim kimi zorlayacağımız belli olmaz.''

Londra Olimpiyat Oyunlarında mücadele eden ''Potanın Perileri'' ile gurur duyduklarını vurgulayan genç oyuncu, ''Kadın milli takımımızı gönülden destekliyoruz. Kadın Basketbol Takımı'nın olimpiyatlarda mücadele etmesi bizim için çok büyük bir gurur. Birazda kıskanarak izliyoruz. Keşke biz de orada olabilseydik diyoruz ama değiliz. İnanıyorum ki onlar madalya alacaklar. Çok iyi bir ekip var. İstanbul'daki hazırlık maçlarında da bunu gösterdiler'' ifadelerini kullandı.

Göksenin: ''Hidayet, Kerem Tunçeri ve Ömer Onan'ın gelmemesi genç oyuncular için bir şans''

Göksenin Köksal, genç oyuncuların, (A) Milli Takım seviyesinde bulduğu şansın çok önemli olduğunu söyledi.

Göksenin, verilen şansı değerlendirmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, ''Bu genç kadroyla Bulgaristan'daki hazırlık turnuvasında 3'te 3 yapmak hepimiz adına çok güzel. Önümüzde bir turnuva daha var. Ona da sıkı bir şekilde hazırlanarak en iyi neticeyi almak istiyoruz'' dedi.

Takım olarak zamana ihtiyaçları olduğunun altını çizen genç oyuncu, adaptasyon sürecinde tüm oyuncuların birbirini daha da yakından tanıdığını vurguladı.

Takımın tecrübeli isimlerinin milli takım kampında olmamalarını bir şans olarak gördüklerini dile getiren Göksenin, ''Takım ağabeyleri dediğimiz Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri ve Ömer Onan'ın gelmemesi benim gibi genç oyuncular için bir şans. Bu şansları bizim değerlendirmemiz gerekiyor ki ileride onlar bıraktığı zaman bu formayı hak ederek alalım'' yorumunda bulundu.

Galatasaray Medical Park'taki antrenör değişikliği


Göksenin, formasını giydiği Galatasaray Medical Park'ta Oktay Mahmuti'nin yerine Ergin Ataman'ın gelmesiyle ilgili olarak ise, ''Oktay ağabeyin olduğu iki senelik süreçte basketbolum ve savunmamın gelişmesi açısından çok şey kazandım. Sonuçta bu profesyonel bir hayat. Şimdi Ergin ağabeyle çalışacağım. İnşallah performansım daha da iyi olacak. Verilen görevi en iyi şekilde yapmak istiyorum'' dedi.

Bu sene Avrupa Kupası'nda mücadele edeceklerini hatırlatan Göksenin, ''Yeni transferler yapılıyor ve çok iyi bir kadro kuruluyor. İnşallah Avrupa'da da başarılı oluruz'' diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN