Potanın Perileri çok iddialı

Şaziye İvegin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD maçını kazanmaları durumunda grup liderliği için büyük bir avantaj elde edeceklerini ifade etti.

Milli basketbolcu, ''ABD ile İstanbul'da hazırlık maçında karşılaşmıştık. İlk 3 periyot başa baş gitti ancak son periyotta bizi yendiler. Ben yarınki maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum'' dedi.

Şaziye, ABD'nin kadrosunda tanıdık isimler olduğunu dile getirerek, ''ABD'nin 8 oyuncusu Türkiye'de oynuyor. Hepsini yakından tanıyoruz, bildiğimiz bir rakip. Yarın Çek Cumhuriyeti maçından daha iyi mücadele edeceğiz ve kazanmak için elimizden geleni yapacağız'' ifadelerini kullandı.

''Türk basketbolu çıtasını yükseltti''

Çek Cumhuriyeti ile oynayıp kazandıkları grup ikinci maçına da değinen Şaziye, ''Çekler karşısında ilk kez resmi maçta kazandık.
Ben bu karşılaşmayı anahtar maç olarak görüyordum.

Kazanabileceğimizi biliyorduk. Türk kadın basketbolu çıtasını çok yükseltti'' diye konuştu.

Şaziye, Çek Cumhuriyeti maçında çok iyi mücadele ettiklerini kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Fiziksel olarak bizden avantajlıydılar. Gücümüz ve çabukluğumuzla bunu kapattık. Çok iyi savunma yaptık. İlk yarı 22 sayı yedik. Avrupa Şampiyonası'nda 56-51 yenilmiştik. Bu kez 57 sayı yedik ama 10 sayı fazla atarak maçı kazandık. Gururlu ve mutluyuz.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN