Enes basketbolu unuttu

Milli Takım'a katılmayan Enes'i eleştiren Tanjevic, "NBA'de gelişemiyor. Çünkü orada 3-4 iyi koç var. Diğerleri salak" dedi

La Gazzetta dello Sport'a konuşan A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjevic, Milli Takım davetini kabul etmeyen Enes Kanter'in basketbolu unuttuğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam, "Tabii ki Enes'in yokluğunu hissediyoruz. Bize katılmayı tercih etmedi ama işin doğrusu bizim ihtiyaç duyduğumuzdan fazla o bize ihtiyaç duyuyor. Üç senedir bizimle doğru düzgün çalışmadı. Gidişiyle tatildeki Kerem Gönlüm'ü çağırmak zorunda kaldım" dedi.

Enes'in koçu salak
İtalya'nın da eksikleri olduğunu vurgulayan Tanjevic, "Amerika ise beyninizi kaybetmek için en doğru yer. Birinci nedeni hiçbir şeyden anlamayan koçlar. Son 100 yıl içinde NBA'de 3-4 iyi koç dışında isim yoktu. Diğerleri, Enes'in koçu Tyrone Corbin de dahil olmak üzere salak. Onu aramak istemedim. Üstünden para kazandığı oyunculardan birini daha iyi hale getirerek ona yardım etmek istemiyorum. Ne yaptığını bilmeyenlerle konuşmayı beceremiyorum" dedi. Enes'in gelişimine de değinen Tanjevic, "Basketbol oynamayı unuttu. Tam anlamıyla bir pivot olamayacak. 4 numarada çok daha etkili olabilir. 2.10 ama Türkiye'de oyun kurucular dahil en iyi şutör. NBA'de onu şut atarken göremezsiniz" diyerek sözlerini tamamladı.

BİZE ULAŞIN