Tracy McGrady'den sürpriz transfer

Tracy McGrady, Çin'in Qingdao DoubleStar Eagles ekibiyle anlaştı.

NBA'in eski yıldızlarından Tracy McGrady, Çin Basketbol Ligi (CBA) ekiplerinden Qingdao DoubleStar Eagles ekibiyle anlaştığını duyurdu.

NBA'de 2 kez normal sezonun sayı kralı olan ABD'li basketbolcu Tracy McGrady, resmi internet sitesinden CBA ekiplerinden Qingdao DoubleStar Eagles ile anlaştığını açıkladı. McGrady, Çin'e transferiyle ilgili kaleme aldığı, ''Hoşcakal NBA, merhaba Çin'' başlıklı yazısında, ''Hayatımın bu yeni bölümünde Çin'in Qingdao Eagles takımında oynayacağım için heyecanlıyım'' ifadesini kullandı.

McGrady, yazısında anlaşmanın detaylarından bahsetmedi ancak Çin basınında, anlaşmanın bir yıllığına ve en az 1 milyon dolar karşılığında yapıldığı konuşuluyor. 33 yaşındaki McGrady, Atlanta Hawks'da oynadığı geçen sezonda 5,3 sayı ortalamasıyla beklentileri karşılayamamış ve 2012-2013 sezonu için kontrat teklif eden herhangi bir NBA takımı olmamıştı. McGrady, 2012'de Beijing Ducks takımına giden NBA'in eski yıldızlarından Stephon Marbury'nin ardından Çin'e transfer olan son yüksek profilli NBA oyuncusu oldu.

BİZE ULAŞIN