Ağır abi Galatasaray

Avrupa Ligi'nde F4 adayları arasında gösterilen Anadolu Efes'e ligdeki ilk yenilgisini tattıran sarı-kırmızılılar gövde gösterisi yaptı

Beko Basketbol Ligi'nde sezonun ilk derbisinde Galatasaray Medical Park, Anadolu Efes'i 83-73 yendi. Karşılıklı basketlerle başlayan oyunun ilk 5 dakikalık bölümü 11-9 Galatasaray üstünlüğü ile geçildi. Sarı kırmızılılar bulduğu kolay sayılarla oyunun kontrolünü ele geçirdi ve farkı çift hanelere taşıyarak ilk çeyreği 24-14 önde kapattı. İkinci çeyreğe Anadolu Efes hızlı başladı. Üst üste bulduğu basketlerle ilk bölümde farkı tek hanelere indiren lacivert beyazlılar, Hawkins'in sayılarına engel olamadı ve Galatasaray Medical Park yeniden arayı açmaya başladı. Çeyreğin son 1 dakikasına 39-27 önde giren sarı kırmızılılar, soyunma odasına da 39-30 üstün gitti. Üçüncü çeyrekte Anadolu Efes üç sayı çizgisinin gerisinden düşük yüzdeyle oynarken, savunmada etkili olamadı. Buna rağmen 5'e kadar inen fark Macvan'ın üçlükleri tekrar açıldı.

FARKI HAWKİNS KORUDU
Kolay sayılar bulmaya devam eden sarı kırmızılılar, farkı 15'e çıkardıkları (53-38) bu periyodu 61-49 önde tamamladı. Son çeyrekte de üstünlüğünü sürdüren Galatasaray, son 5 dakikaya da 71-59 üstün girdi. Anadolu Efes son 3.5 dakikaya girilirken farkı 8 sayıya indirse de Hawkins ile farkı koruyan sarı-kırmızılılar salondan da 83-73 galip ayrıldı. Sarı-kırmızılı takım, 3 sayılık atışlarda 19'da 12 başarı sağlarken, Anadolu Efes ise 19 atıştan sadece 6'sında isabet buldu.


BİZE ULAŞIN