Anadolu Efes sele kapıldı

Zalgiris'in karşısına liderlik için çıkan Efes 13 üçlük isabeti bulan rakibine karşılık veremedi, Avrupa Ligi'nde 3 maç sonra kaybetti

THY Avrupa Ligi C Grubu'nda Anadolu Efes, namağlup Zalgiris Kaunas'a Abdi İpekçi'de 77-64 yenilerek hem liderlik fırsatını kaçırdı hem de 3 maçlık galibiyet serisini bitirdi. Grubun ilk maçında 15 isabetli üçlük bulan E.A.Milano'ya kaybeden lacivert-beyazlılar dün de benzer bir senaryoyu yaşadı. Zalgiris Kaunas yüzde 50 üçlük isabeti oranıyla tam 13 üçlük basket bularak maçı tamamladı. Efes ise 15 denemede sadece 3 isabet bulunca yenilgi kaçınılmaz oldu.

ESKİ EFESLİ POPOVİC YILDIZLAŞTI
Maçın kaderini değiştiren isim ise eski bir Efesli olan Zalgiris'ın Hırvat guardı Marko Popovic oldu. Kullandığı ilk 8 üçlükte tam 7 isabet bulan ve 37-37 biten ilk yarının ardından ikinci yarının başında attığı üçlüklerle 25. dakikada farkı 9'a yükselten (43-52) Popovic'e, bir dönem Erdemir'de oynayan Tremmell Darden 16 sayı ve eski bir Fenerbahçeli olan Darius Lavrinovic de 15 sayı ile destek verdi. Anadolu Efes'te ise Semih Erden 20 sayı, 6 ribaunt ile oynarken, Jordan Farmar'ın 13 sayı, 1 ribaunt, 4 asist, 4 top çalma ve Sinan Güler 'in 9 sayı, 2 ribaunt, 1 asistlik istatistikleri maçı kazanmaya yetmedi.

BİZE ULAŞIN