Torba günü

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın kuraları, bugün Slovenya'da çekiliyor. 24 takımın katılacağı kurada Türkiye 5. torbada yer alıyor

Slovenya'da 4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olanEuroBasket 2013'in kura çekimi bugün. Elemelerde grup maçları sonunda Türkiye Gürcistan, Belçika ve Letonya ile birlikte beşinci torbada yer buldu. Milli Takımlar Sorumlusu Harun Erdenay, takımımızın tam kadro olduğu zaman çok önemli bir kadro gücüne sahip olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: "

HAFİF GRUP İSTERİZ"
"Avrupa Şampiyonası'nda 5. torba olmamız bence çok önemli değil. Bence 2011'de kura açısından çok şanssızdık. Ama zaten kuranın heyecanı da burada; çok güçlü bir gruba da düşebilirsiniz, tercih edebileceğiniz bir gruba da... Doğal olarak şampiyonaya daha hafif bir grupta başlamayı isteriz. Fakat çok üst düzeyde 5-6 takımın katılacağı bir turnuva olacak."
Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş ise hedefimizin her zamanki gibi madalya olduğunu söyleyerek, "Ama adım adım ilerlememiz gerekecek. İlk önce grubumuzdan çıkacağız, sonra finale doğru gitmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN