"Basketbola 14 milyon TL harcıyoruz"

Banvit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, basketbola yılda 14 milyon liranın üzerinde para harcadıklarını söyledi.

Görener, şirket merkezinde düzenlediği basın toplantısında, basketbolda en önemli amaçlarının, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve onları sporla buluşturmak olduğunu bildirdi.

Gençlerle ilerledikleri sürece kendilerini şampiyon kabul ettiklerini dile getiren Görener, ''Çünkü çocukları kazanıyorsunuz. Oyuncularımızdan İzzet'in, NBA'da draft edilmesi çok önemli bir olay. Belki daha henüz tam anlamıyla hazır değil, pişiyor. Ama ben NBA'da bir deneme geçireceğine eminim'' dedi.

İzzet'in arkasından Şafak'ın geldiğini dile getiren Görener, ''Sırada Erol Can var. Daha birçok genç geliyor. Gençlerimizi kahve köşelerinden ve ideolojik uç birlikteliklerinden kurtarıp, spora yönlendirebilirsek, o bizim başarımız olur. Amacımız da bu zaten'' diye konuştu.

Görener, bu spor için her yıl yüklü bir maliyetin ortaya çıktığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

''Basketbola yılda 14 milyon liranın üzerinde para harcıyoruz. İki takımımızın tüm seyahat masrafları, yemeleri içmelerinin yanı sıra alt yapıda 80 çocuğun harcamaları var. Çoğu, tesislerimizde kalıyorlar. Kısacası bunların hepsinin yıllık gideri 14 milyon liranın üzerinde.''

Bandırma seyircisinin maç seçmeye başladığını da belirten Görener, büyük takımlarla yapılan maçlarda Kara Ali Acar Spor Salonu'nun yetersiz kaldığını, 5 bin kişilik yeni bir salona ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

BİZE ULAŞIN